У четвер із самого ранку мела поземка. Віктор прокинувся рано, годині о шостій. За вікном лежала темрява, але ця темрява сипала сніговою крупою у вікно і, може, саме цей сніговій розбавляв передсвітанкову млу ледве помітною білизною. Іра і Яночка ще спали. До приїзду таксі залишалися дві години. Віктор одягнувся, заварив чаю і вийшов із чашкою на веранду, де було по-зимовому холодно. Ввімкнув лампочку, що звисала з дерев’яної стелі. Над чашкою з чаєм здіймалася пара. Холод бадьорив шкіру. Вітер жбурляв снігову крупу в усі вікна веранди.
Сьогодні о третій годині дня він буде в Парижі. У це майже не вірилось. Але так воно й буде. Він просто знав це. Тільки коли він повернеться? Нічого про це Георгій йому не сказав. Мовби це й не було важливо. Минулого разу, коли літав у Лондон, Віктор чітко знав дату відльоту й дату повернення. Зараз про повернення ні слова не було сказано. Але через кілька годин квиток буде у нього в руках, і він усе побачить. Усе дізнається і, якщо не встигне зараз, то прямо з Парижа передзвонить Ірі. Телефон уже поставили. Номер він переписав.
«А яка зараз погода в Парижі?» – подумав Віктор.
О восьмій біля хвіртки будинку зупинилася біла «Волга». Віктор поцілував дружину, що прокинулася. Повідомив про терміновий від’їзд. Новина її не порадувала.
– Коли назад? – запитала вона.
– Я подзвоню.
Київ проїздили якраз саме в розпал зимового світанку. Вікна будинків світилися, сяяли вуличні ліхтарі.
Серце стискувалось у Віктора, коли промайнули праворуч його багатоповерхівка та «дорога життя», що вела до неї. Харківське шосе вперлось у круглу клумбу-розв’язку, з якої починалася траса на Бориспіль. Перед шпаківнею ДАІ пригальмували, й тут же водій натиснув на газ. Траса мовби не піддавалась ожеледі. Нечисленні машини мчали та обганяли стареньку «Волгу», але й вона не ганьбилася – спідометр тримав стрілку на ста десяти кілометрах.
На трасі їх остаточно наздогнав світанок. І щойно Віктор це помітив, у салоні автомобіля прозвучала трель чужого мобільника.
– Так, так… ми на дев’ятнадцятому кеме, – почувся спереду голос водія, що однією рукою міцно утримував кермо. – Що? Ні, чисто… зрозумів… Спокійний, так. Зрозумів.
Віктор здогадався, що частина розмови, якщо не вся, стосувалася його. І тепер чекав од водія хоч би кількох слів. Але водій мовчки вів машину далі.
Знову заспівав свою трель мобільник. Цього разу в кишені пальта Віктора.
– Слухай, – почувся з трубки заклопотаний голос Георгія. – У нас халепа. Зі складу пропали обидва контейнери. Сталося це близько третьої ночі. Видно, наші хлопці розслабились, і їх зняли з поста. Якщо це частина єдиного плану, то вони нас перехитрили. Будь обережнішим. Пахне пасткою. Але, може, я й помиляюсь.
Віктор тримав трубку біля вуха й гарячково думав. Новина його дійсно вибила з колії. Як можна було так легко вивезти з військового складу два величезні контейнери? Це навіть уявити собі було неможливо. Але ж сталося!
– Але там же хлопці в одному… – розгублено сказав Віктор.
– Ми шукаємо і шукатимемо… Але зчиняти галас із перекриттям доріг не можна. Принаймні зараз!
Мимо промайнула зупинка приміського автобуса. Звернули з траси на пряму дорогу, що впиралася в Бориспільський аеровокзал.
– Але ви постарайтесь їх знайти, – наголосив Віктор.
– Знайдемо-знайдемо… – сказав Георгій і з жалем прицмокнув язиком. – Гаразд… до зв’язку! Подзвоню, коли будеш у Парижі.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Гра у відрізаний палець» автора Курков А.Ю. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „80“ на сторінці 1. Приємного читання.