Тиждень розтягувався, мов крапля густого меду. Нік уже третю ніч провів у Бельвілі в маленькій затишній квартирці Tatjanи. Вони снідали й вечеряли разом і разом вечорами бродили по вузьких паризьких вуличках, щоразу вибираючи новий маршрут од представництва «Аерофлоту», де Нік зазвичай зустрічав її після закінчення робочого дня, і до арабсько-китайського Бельвіля.
Він уже майже не з’являвся у готелі й подумував іноді, що пора виписатися звідти. Але Tatjana не пропонувала йому перебратись. Усе текло якось само собою. Він просто залишався в неї щовечора і щоранку виходив із нею з квартири.
В середу Нік наважився сам заговорити про це. Вони сиділи ввечері в турецькому ресторанчику й пили каву «саде» – гірку і без цукру.
– Але ж ти не працюєш, – сказала вона серйозно і навіть заклопотано у відповідь на пропозицію Ніка.
Він кивнув.
– У мене поки що достатньо грошей. Я, в принципі, можу пошукати роботу… У мене німецький паспорт…
– Німецький? – здивувалася Tatjana. – Ти не казав…
– Хіба це важливо?
– Ні, звичайно. Це, напевно, краще… Але роботи в Парижі однаково дуже мало… Я попитаю… Ти говорив, що працював раніше перекладачем?
– Англійська, німецька, французька…
Tatjana замислилася. Нік теж. Але він думав зовсім про інше. Він раптом подумав, що ось-ось повернеться з відрядження П’єр-Петро Терещенко, і потрібно буде все-таки довести справу до кінця. Адже хоче він цього чи ні – просто забути про недавнє минуле не вийде. Може, якщо він доведе справу до кінця самотужки, то потім знайде в українському посольстві співробітників безпеки і просто віддасть їм усю інформацію про ці мільярди. Щоб начебто віддати борг, реабілітуватись, і щоб більше вони про нього не згадували. А в нього є гроші, на дні сумки під ліжком у готелі. Нехай не найчесніші, але інших не було.
Tatjana після роздумів вже впевненіше пообіцяла допомогти знайти роботу.
Наступного дня, прогулюючись по Парижу, він зайшов у банк «Креді Ліоне».
Запитав, як відкрити рахунок. Виявилося, зовсім нескладно. Послужливий клерк узяв його німецький паспорт, наклацав на клавіатурі комп’ютера все, що було необхідно. Потім запитав адресу. Спершу, трохи розгубившись, Нік назвав по пам’яті адресу Tatjanи. Потім запитав, що робити, якщо раптом переїде.
– Нічого страшного. Дасте нам знати. А ми вам за цією адресою вишлемо чекову книжку і картку для банкоматів.
Поклав спершу на рахунок тисячу франків. Сходив у готель і через годину додав до цієї тисячі решту, крім залишених на кишенькові витрати п’яти тисяч. Клерк послужливо прийняв німецькі марки. Відразу перевів їх у франки і побажав Нікові значних ділових успіхів.
Нік кивнув і, щойно вийшовши з банку, замислився: до чого тут ділові успіхи? Видно, клерк сприйняв його за німецького бізнесмена, що почав свій бізнес у Парижі.
Увечері Tatjana вийшла з роботи знервована і втомлена. Ледь помітно всміхнулася Нікові, що зустрічав її.
– Ходімо куди-небудь посидимо, випити хочеться. Цілий день шарпанина!
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Гра у відрізаний палець» автора Курков А.Ю. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „79“ на сторінці 1. Приємного читання.