Розділ «29»

Золоте місто. Таємничий дар

айя лежала на ліжку у кімнаті, яку Голліс Вільсон орендував біля Камден-маркет, знічев’я наминала тістечка й розглядала тріщину в стелі. Потім вона випросталася і взялася в боки, наче механік, що, оглядаючи перегоновий автомобіль, оцінював його недоліки й переваги.

Ще малою дівчинкою вона звикла до реклами, що пропонувала вагітним жінкам усе — від вітамінів до банківських позик. Колись вона цілий день — під рясну зливу — провела в Національній галереї мистецтв, роздивляючись картини доби Ренесансу із зображенням вагітної Діви Марії. І тепер вона знала, що й художники, і гламурні фотографи нічого в цьому не тямили: їй зовсім не хотілося стояти, обхопивши свій живіт руками, і загадково всміхатися. Її втома щезла, а рана нарешті почала загоюватися. Майя почувалася сильною, агресивною і знову готовою до боротьби.

Задзвонив мобільник, і вона взяла його з підлоги.

— Доброго ранку, — привітався Симон Ламброзо. — Пам’ятаєте пакунок, котрий ми втратили на Юстон-стейшн?

— А що, з’явилася нова інформація?

— Схоже, наші молоді друзі вистежили його. І хочуть провезти бізнес-конференцію у своєму офісі. Дванадцята дня вам підійде?

— Так, буду о дванадцятій, — відказала Майя й вимкнула телефон.

Під «молодими друзями» Симон Ламброзо мав на увазі Джаґґера та Вільних Рисаків, під «офісом» — їхню квартиру в Чізвіку, а «втраченим пакунком» була Аліса Чен. «Цікаво, чи жива ще дівчинка?» — промайнула думка в Майї. Убивство дитини в людному місці привернуло б увагу лондонської поліції та засобів масової інформації, тому краще було її просто викрасти з потяга. Табула могла допитати дівчинку, а потім знищити в якомусь потаємному місці.

Вдягаючись і снідаючи холодною кашею, Майя міркувала, як пояснити цю проблему Липі. Того ранку її думки гасали деінде, і її свідомість болісно блукала в різних напрямах. Той факт, що Табула захопила маленьку дівчинку, нагадало їй про власну неволю в Першому царстві. Перед її очима постали тремтливі газові факели, вовки з кийками та списами та тіло Пікерінґа, що розгойдувалося на мотузку. «Чи пам’ятатиме все це моя дитина? — подумала вона. — Чи залишаться ці спогади в моєму тілі, немов у пастці?»

Липа не переймався нічим, окрім того, що стосувалося безпосередньо Мандрівника. Вона знала, що скаже французький Арлекін, коли почує про Алісу Чен: «дівчинку вже вбили» або «вона неважлива для нашої справи». Цілком логічно — забути й жити далі.

Але Ґабріел показав їй інший спосіб сприйняття реальності. Логічне не завжди справедливе, правильне чи неминуче. Боротьба з Табулою була не надто логічною, однак люди в усьому світі приєднувалися до Спротиву. А як щодо дитини, яка в ній зростала? Чи добре, що в цьому жорстокому, хаотичному світі з’явиться ще одне нове життя? Вона не зможе його оберігати — ніяк не зможе. «Але я це таки зроблю», — переконувала себе Майя.

З футляром на плечі вона неквапливо підійшла до барабанної крамниці на Камден-маркет. Її першою метою було отримати дозвіл від Липи. І це буде непросто.

У потаємній квартирі пахло розлитим вином та самокрутками, які робив собі Липа. Арлекін сидів на кухні.

— Як Мандрівник?

— Без змін.

— Я перевірю тіло.

Майя увійшла до кімнати, де на вузькому ліжку лежало Ґабріелеве тіло. Причинивши двері, щоб Липа її не потурбував, вона торкнулася долонею його обличчя.

— Я вагітна, — прошепотіла вона. — Що ти на це скажеш?

Майя знала, що Світло покинуло його тіло й Ґабріел її не чує.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Золоте місто. Таємничий дар» автора Джон Твелф Гоукс на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „29“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи