Розділ «35»

Золоте місто. Таємничий дар

ри чайки сиділи на краю поруччя і зголодніло поглядали на тацю з недоїденим сніданком. Майкл махнув на них рукою — ідіть, мовляв, геть! — але птахи й не думали вшиватися. Нарешті він узяв шматочок булочки й кинув його в океан. Птахи пронизливо скрикнули, спланували вниз і почали чубитися за харч.

Майкл сидів на балконі трикімнатного номера-люкс в західній частині Лос-Анджелеса. Якби він злегка повернув голову праворуч, то побачив би пляж, океан та блакитний обрій. Молоді люди грали у волейбол, кидалися на пісок, а дівчина в купальному костюмі крутила на роликових ковзанах вісімки на пішохідній доріжці. Волейболісти та дівчина на роликах і гадки не мали, що невдовзі мало статися. За три-чотири тижні майже кожна дитина в Каліфорнії потрапить до Паноптикону.

Увімкнувши комп’ютер, Майкл перевірив повідомлення від різних груп, що працювали над спецпроектами. У Японії інцидент зі збудником сибірської язви збурив неприязнь та ворожість до робітників-емігрантів та інших іноземців. У Франції пропонували прийняти закон про вимогу біометричного посвідчення для кожного, хто збирався увійти до державного закладу, школи чи музею.

Ще в трьох країнах вони організували нові інциденти. В Австралії до партії апельсинів, що мала надійти до місцевих овочево-фруктових магазинів, підкинули токсичний хімікат. На півдні Німеччини вбили двох католицьких священиків, а відповідальність за вбивство взяла на себе якась невідома турецька терористична група. У Великій Британії, у Манчестері, після футбольного матчу Ліги чемпіонів мала вибухнути бомба.

Напівбоги навчили його, що страх набагато легше ширити й навіювати, аніж толерантність та повагу до свободи. Більшість людей стають сміливими лише тоді, коли бачать, як хтось не боїться стати на захист своїх прав та свобод. Але цього разу так не буде. Страх мав впливових прихильників — тих високопосадовців, які розуміли, що поточні зміни лише посилять їхню власну владу.

Двері до номера клацнули й відчинилися, і Майкл почув жіночий голос:

— Пане Корріґан! Це Донна!

Донна Ґлісон потягнула ковзні двері й вийшла на балкон. Останні десять років піар-консультант провела в сонячному Лос-Анджелесі, але вона славилася тим, що носила лише чорне, мала дуже коротке чорне волосся й була схожа на черницю з блокнотом у руках.

— Я щойно розмовляла з президентом лос-анджелеського прес-клубу. Зазвичай на обідні презентації в них збирається половина залу, але ця подія перевершила всі сподівання.

— Що ж, багатонадійно.

Донна сіла за стіл і налила собі кави. Вона говорила швидко, наче всю інформацію мусила викласти за півхвилини:

— Три телеканали присилають камери, будуть також репортери з інтернет-видань, радіостанцій та друкованих видань. Усі питали мене про тему вашої промови «Врятуймо наших дітей!». Я відповіла їм, що ви почнете промовляти в обід, а під вечір уже станете знаменитістю.

Майкл пильно вгледівся в Доннине обличчя, але не помітив ознак нещирості. Упродовж останніх місяців він багато дізнався про медіа-експертів, котрі формували той чи інший імідж. Здібні експерти мали один особливий талант: якщо платити їм грубі гроші, вони стануть твоїми щирими прихильниками. «Цікаво, а що ж станеться, якщо я витягну гвинтівку й запропоную перестріляти небезпечних велосипедистів і тих, хто катається на роликах на пляжних доріжках? — подумав він. — Можливо, Донні знадобиться час, щоб оговтатися, але насамкінець вона переконає себе — так, це дійсно слушна думка».

— Коли виїжджаємо?

— Зараз уточню. — Донна повернулася до розчинених дверей і гукнула: — Джеральде! Престоне!

Двоє Донниних помічників нагадали Майклові шотландських тер’єрів — білого та чорного. Стискаючи в руках мобілки, молодики хутко виникли на порозі.

— Час відправлення?

— Маємо виїхати за десять хвилин, — відповів Джеральд. — Їм доставлять ланч о дванадцятій тридцять, а промова призначена на першу.

— Що ще нам треба знати?

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Золоте місто. Таємничий дар» автора Джон Твелф Гоукс на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „35“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи