атан Бун глянув униз на Майкла, коли приватний реактивний літак мчав на схід, пролітаючи над скверами й прямокутниками сільськогосподарського району Айови: До того як вони покинули Лонґ-Бічський аеропорт, хлопець, здавалося, спав. Але тепер його обличчя було розслабленим і ні на що не реагувало. «Мабуть, наркотики були надто сильні, — подумав Бун. — Вони можуть на все життя завдати шкоди його мозкові».
Бун повернувся обличчям до лікаря, що сидів позаду. Доктор Поттерфілд був лише одним з найманців, але він увесь час поводився так, ніби мав особливі привілеї. Бунові дуже подобалось командувати ним.
— Перевірте, чи виявляє пацієнт ознаки життя.
— Я зробив це п’ятнадцять хвилин тому.
— Зробіть це ще раз.
Доктор Поттерфілд став на коліна біля нош, торкнувся Майклової сонної артерії та промацав пульс. Послухавши серце й легені Майкла, він відтягнув його повіку та розглянув райдужну оболонку.
— Я не рекомендував би тримати його на цьому ще один день. Його пульс сильний, але дихання слабшає.
Бун поглянув на годинник.
— А як щодо чотирьох годин? Нам потрібен час, щоб приземлитись у Нью-Йорку та відвезти його до центру досліджень.
— Чотири години нічого не змінять.
— Сподіваюсь, ви там будете, коли він прокинеться, — сказав Бун. — І якщо проблем не виникне, я впевнений, що ви будете раді взяти на себе цілковиту відповідальність.
Руки Поттерфілда трохи затремтіли, коли він дістав зі своєї чорної валізи електронний термометр і вставив його давач у Майклове вухо.
— Тривалих ускладнень не буде, але не очікуйте, що він просто зараз зійде на гору. Це зовсім як одужання від загальної анестезії. Пацієнт буде збентеженим і слабким.
Бун повернувся назад до маленького столика посередині літака. Його дратувало те, що доводиться залишати Лос-Анджелес. Один із його підлеглих, юнак на ім’я Денніс Прітчетт, розпитував поранених мотоциклістів, хто гнався за Ґабріелом Корріґаном. Було зрозуміло, що Майя знайшла собі союзників і схопила юнака. Лос-анджелеською командою треба було керувати, але інструкції Буна звучали чітко. Проект переходу мав найвищий пріоритет. Було вирішено, що коли Бун візьме під контроль когось із братів, він особисто супроводить його назад до Нью-Йорка.
Майже впродовж усього польоту він шукав Майю через комп’ютер. Усі пошуки координував центр інтернет-моніторингу Братів, розташований на нелегальному сайті в центрі Лондона.
Таємність стала зручною вигадкою. Одного разу Кеннард Неш прочитав групі підлеглих Вічнозеленого фонду лекцію на цю тему. Новий електронний моніторинг змінив суспільство: це було так, ніби кожен переїхав до традиційного японського дому, внутрішні стіни якого зроблені з бамбуку й паперу. Хоча ви чуєте, як люди пчихають, розмовляють і кохаються, у суспільстві припускають, що вам не слід на це звертати уваги. Треба робити вигляд, ніби стіни міцні і звукостійкі. Так само було, коли люди проходили повз камери стеження або користувались мобільними телефонами. Протягом останніх днів владні структури використовували особливі рентгенівські апарати в аеропорту Гітроу, за допомогою яких можна було бачити крізь одяг пасажирів. Не дуже приємно усвідомлювати, що різні організації спостерігають за тобою, підслуховують твої розмови і продивляються твої покупки, але більшість робила вигляд, що це неправда.
Урядові чиновники, які підтримували Братів, забезпечили коди доступу до ключових баз даних. Найбільшим джерелом була система тотальної інформаційної обізнаності, заснована американським урядом після ухвалення Патріотичного акту США. База даних ТІО була створена, щоб обробляти й аналізувати всі акти громадянської діяльності, внесені в комп’ютер. Щоразу, коли хтось використовував кредитну картку, оформляв отримання бібліотечної книжки, переводив гроші за кордон або їхав у подорож, інформація надходила до централізованої бази даних. Кілька прихильників надання широких громадянських прав були проти цього втручання, і тому уряд прикрився тим, що контроль через програму проводять розвідувальні служби, змінивши назву на «Система інформаційної обізнаності про тероризм». Коли слово «тотальний» замінили на «тероризм», виступи критиків припинились.
Інші держави прийняли свої нові закони про безпеку й установлювали власні версії ТІО. На додаток, безліч приватних компаній збирали й продавали особисту інформацію. Якщо підлеглі Табула в комп’ютерному центрі Лондона не могли дістати коди доступу, вони мали програми, що називалися «Піпгоул», «Гексов» і «Следжгаммер»[5], які дозволяли їм прориватися через міжмережеві екрани й заходити до будь-якої бази даних у світі.
Бун уважав, що найперспективнішою зброєю в битві проти ворогів Братів є нові обчислювальні імунологічні програми. ОІ-програми були створені, щоб перевіряти комп’ютерну систему королівської пошти в Англії. Програми Братів були навіть потужнішими. Вони обробляли весь Інтернет, ніби величезний людський організм. Програми діяли, як електронні лімфоцити, Що виявляли небезпечні ідеї та інформацію.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Мандрівник » автора Джон Твелф Гоукс на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „24“ на сторінці 1. Приємного читання.