8.1. Суть брендингу туристичних компаній
Розквіт ідеї туристичного брендингу припав на другу половину двадцятого століття, і був зумовлений появою на ринку великої кількості схожих продуктів. Розвиток технології здійснив неабиякий вплив на людське суспільство.
Завдання яке вирішує бренд - це спрощення вибору продукту для споживача, який стикається з безліччю схожих туристичних пропозицій, зокрема туристичних і готельних продуктів, і у нього просто фізично немає часу порівнювати всі анотації, переваги і недоліки, асортимент послуг і їх якість. У цій ситуації брендинг є просто "рятівним кругом", - на кожному продукті "наклеюються" прості, ясні, зрозумілі неспеціалісту ярлички: "дорого, але престижно", "економічно", "для новачків", "молодим і розкріпаченим" тощо.
Бренд - це послідовний набір функціональних, емоційних і проникливих обіцянок цільовому споживачу, які є унікальними, значущими і важко імітованими і найкраще задовольняють його потреби. Бренд можна охарактеризувати як комплекс певних характеристик даного продукту, що легко сприймаються споживачем. Проте це різностороннє і багатозначне поняття слід розглядати в різних аспектах. А саме як:
o юридичний інструмент;
o систему ототожнення;
o кампанію;
o ідентифікаційну систему;
o образ в уяві покупців;
o особу;
o відношення;
o додаткову цінність;
o еволюціонуючу суть.
Як юридичний інструмент брендинг є інвестиціями з боку туристичної фірми, що направлені на отримання яких-небудь економічних результатів.
Культура, співробітники і програма розвитку компанії, що створює продукт, також є чіткою відмінністю і цінністю для споживачів і є базою для створення відносин із споживачами.
При розробці туристичного бренду, як системи ототожнення, фахівці прагнуть створити сукупність візуальних знаків, що в ідеальному випадку несуть смислове навантаження (символ, колір, слоган, зображення та ін.), що дозволяють встановлювати зв'язок між туристичним брендом і покупцями, задавати чітку позицію туристичного бренду в системі цінностей і переваг споживачів.
Продукт брендингу створює в уяві споживачів безліч унікальних для кожної людини асоціацій (образів), які цілком ймовірно, не зовсім відповідають реаліям самого турпродукту. Кожен сприймає його по-своєму і створює собі свій власний образ турпродукту.
Людям властиво приписувати речам, що їх оточують, людські, особистісні характеристики. При виборі того або іншого турпродукту покупець віддає перевагу тому, який, як йому здається, відповідає його характеру.
Внаслідок того, що туристичні бренди можуть бути персоніфіковані з боку покупців, то, отже, між людьми і турпродуктами можуть встановлюватися взаємовідносини, дуже схожі із взаємовідносинами між людьми. Більш того, фахівці відзначають, що сам турпродукт може мати позицію по відношенню до покупця. (Для розуміння, туристичні бренди дорогих турів створюються з елементами певної переваги над потенційним покупцем - "спробуй купи мене, я дуже дорогий, не для людини з натовпу", наприклад, - "Відпочинок на Канарах").
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 8. Створення брендингу туристичних компаній“ на сторінці 1. Приємного читання.