10.1. Сутність і роль стратегії просування
Просування турпродукту є однією з найважливіших частин комплексу маркетингу туроператора, складові частини якого з метою здійснення максимального впливу на ринок мають бути гармонійно пов'язані одна з одною. Маркетингова практика переконливо свідчить, що просування турпродукту повинно розглядатися не як разовий захід, а як елемент глибоко продуманої довгострокової стратегії туроператора.
Просування - це всі види повідомлень для інформації, переконання, нагадування про турпродукт, громадську діяльність, ідеї тощо.
Роль просування турпродукту обумовлена декількома обставинами. Пристосовуючи мережу просування турпродукту до запитів споживачів, створюючи їм максимальні зручності для придбання і споживання турпродукту, туроператор має значно більше шансів для виграшу в конкурентній боротьбі; саме під час просування турпродукту найефективніше відбувається виявлення переваг споживачів.
Просування турпродукту передбачає вирішення наступних задач:
- визначення мети, ринку, споживачів;
- вибір методів просування;
- вибір посередників і визначення прийнятної форми роботи з ними.
Завдання туроператора полягає не лише в створенні якісного турпродукту, але і в його реалізації, донесенні до цільового споживача в максимально зручній формі, в найкоротший час і з максимальним економічним ефектом для самого туроператора.
Необхідно, щоб маркетингові служби туроператора не тільки займалися стимулюванням попиту, заохочуючи споживачів купувати турпродукт; надзвичайно важливо, щоб вони повідомляли споживачам інформацію про те, де і як можна придбати турпродукт і тим самим задовго до початку будь-якої кампанії забезпечували наявність прийнятної системи продажів (розподільної мережі).
Стратегія просування турпродукту розробляється туроператором на основі прийнятої загальної стратегії маркетингу з урахуванням всієї решти її компонентів (продукт, ціна, комунікації).
Процес розробки стратегії просування турпродукту являє собою певний алгоритм дій. Визначення зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на організацію мережі по просуванню турпродукту - перший і один з найважливіших етапів розробки даної стратегії. На цьому етапі необхідно відповісти на наступні питання: що і кому продається; де продається; яким чином продається.
Одержавши відповіді на першому етапі та розкривши початкові дані, необхідно сформулювати основні цілі та завдання даної стратегії. Основною метою стратегії просування турпродукту будь-якого туроператора є доведення його до споживача в максимально зручній для нього формі, в найкоротші терміни і в доступному місці.
Вибір методу просування турпродукту і методів управління ними - основний етап в розробці даної стратегії туроператора. Методи просування визначаються виходячи з цілей і завдань даної стратегії, обсягів реалізації і швидкості обігу турпродукту. Одним з найважливіших елементів цього етапу є керованість методів просування, велика гнучкість і здатність адаптуватися до вимог споживача, а також можливість підвищення ефективності його використання.
Аналіз і контроль за функціонуванням методу просування і реалізації турпродукту.
Функції просування
До основних видів просування турпродукту відносяться: реклама, Р11. стимулювання продажів та персональні продажі.
Найважливішими функціями просування є:
- створення образу престижності, низьких цін, інновацій; інформація про турпродукт і його характеристики;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 10. Маркетингова стратегія просування турпродукту“ на сторінці 1. Приємного читання.