Інтернет-комерція, бізнес в мережі Інтернет - комерційна діяльність, здійснювана за допомогою Інтернету. Онлайн-бізнес може ґрунтуватися або на наданні певного туристичного продукту за допомогою Інтернету або на отриманні оплати електронними грошима, або третім способом, що суміщає два перших.
Це порівняно нове явище в світовій економіці, яке викликало бум інвестицій. Проте згодом з'ясувалося, що цілком зосереджений на Інтернеті бізнес збитковий. Один з істотних недоліків полягає в тому, що він не приноситиме належний прибуток при орієнтації суто на його можливості. Компанія, що використовує всі перспективні для свого виду діяльності типи бізнесу, доповнюючи їх електронною комерцією, може одержати більший дохід, виходячи з потенціалу ринку. Деколи прибуток від електронної комерції може перевищувати, одержуваний від стандартних методів ведення бізнесу.
Готельні продукти € не дуже популярними туристичними продуктами для Інтернет-покупців в Україні. Проте, враховуючи приклад високого звинутого ринку США, де туристичні, готельні та інші продукти мають величезний попит в Інтернеті, можна з упевненістю сказати, що електронна комерція в туристичному маркетингу дуже перспективна і мас величезний потенціал.
Електронна торгівля набирає обороти у всьому світі, але пальму першості тримають високо розвинуті країни. Для визначення ступеня ефективності електронної торгівлі туристичним продуктом необхідно проаналізувати такі питання, як:
- фірма, її позиціонування, імідж, брендинг тощо,
- туристичний продукт, позиціонування та імідж, технічні характеристики і т.п.;
- супутні послуги, їх специфіка, оцінка ефективності і т.п.;
- ринок, ступінь обізнаності ринку про турпродукт і туристичну компанію, наявність на ринку упереджень проти туристичної компанії/туристичного продукту, законодавчі обмеження тощо.;
- сегментація, специфіка кожного сегменту, місткість сегменту;
- регіон, його купівельна спроможність, його попит і охоплення туристичним продуктом, регіональні представники;
- конкурентний ринок (ринок конкуруючих продавців і покупців), їх маркетинг і реклама туристичної тематики, їх активність в Інтернеті;
- цільова аудиторія: хто є споживачем даного туристичного продукту в даному сегменті; користувач; покупець, але не користувач; корпоративний покупець (тоді який склад купуючої групи - тобто групи, що ухвалює рішення про покупку); вік, доходи, інтереси, спосіб життя, які у нього проблеми, що для нього важливо і престижно, що він читає і дивиться, наскільки він освічений;
- особливості ставлення сегменту до продукту. У різних сегментах туристичні продукти можуть купувати по-різному, тобто керуючись різними продажними моментами і навіть різними забобонами. Це особливо помітно на прикладі України з її різноманітністю регіональних, національних та інших умов. Тут те, що відмінно продається в одному місті, може не мати попиту в іншому.
7.7.1. Бронювання і продаж туристичного продукту в режимі он-лайн
Бронювання і продаж авіаквитків в режимі он-лайн
Бронювання готельних номерів в режимі он-лайн
Методи продажу цих, на перший погляд схожих, турпродуктів значно розрізняються. Більшість готельних номерів бронюються на місці або безпосередньо постійними клієнтами. Стандартна модель готельного маркетингу зводиться швидше до роботи в цих напрямах, чим до спроб розширити бізнес. Основними методами розподілу є наступні: готельні каталоги; реклама на туристичну тематику в друкарських виданнях; попередній продаж (через туроператорів) - оскільки ризик в значній мірі перекладений на них, тарифи на розміщення знижуються; прямі клієнти "з вулиці"; прямий маркетинг.
Готельна база дуже індивідуальна, і її турпродукт не є стандартним. Продаж готельного продукту по електронній системі потребує більш докладної характеристики, ніж це необхідно для такого стандартизованого продукту, як авіаквиток. Традиційно, для готелів це досягається через друкарські видання. Спроби дати характеристику готелю на маленькому дисплеї ГРС, обмежуючись такими категоріями, як "люкс" замість повного опису готелю, недостатні. Крім вказівки категорії готелю ГРС технічно нездатні передати зображення або докладний опис характеристик.
Операції, пов'язані з готелями, набагато складніші, ніж ті, що відносяться до продуктів авіакомпаній. Пропозиції повинні враховувати не тільки різні варіанти розміщення в одному і тому ж готелі, але і можливості розміщення в сусідніх готелях. Обсяг даних, необхідних для введення в систему, значно перевищує технологічні можливості нинішніх ГРС. Що ж до технологічних аспектів, існують дві основні проблеми:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.7. Електронна комерція“ на сторінці 1. Приємного читання.