8.5.1. Фокусування.
Оцінюючи турпродукт, потенційні туристи фокусуються на головному. Маркетинг - це система обмежень. Туристична компанія повинна примусити людину змінити основну цінність свого турпродукту. І, за всіма правилами побудови реклами, ця особливість повинна бути одна. Необхідно чітко показати, чим відрізняється турпродукт від всіх інших, тому фахівці з реклами і маркетингу часто йдуть на компроміс. їм необхідно вирішити, що є в їх турпродукті першорядним, а що другорядним. Наприклад, рекламується новий готель. Вирішується, про що потрібно сказати в першу чергу - місце розташування, комфорт, привабливі ціни або розваги? Головна перевага турпродукту є унікальною. Врешті-решт, ліжко і туалет є у всіх готелів. Кожного разу треба замислюватися над тим, який образ того або іншого турпродукту краще сформувати в свідомості свого споживача.
Важливо пам'ятати й інший постулат туристичного маркетингу: не існує турпродукту з абсолютною якістю. Якість - це тільки те, що людина думає про даний турпродукт або про даний туристичний бренд. Необхідно координувати зусилля, що направлені на підвищення якості та зміцнення і поліпшення іміджу.
На сприйнятті турпродукту споживачем позначається ступінь інформованості покупця про туристичний продукт. Численні експерименти вказують на те, що після отримання людиною певної частки рекламної інформації, її відчуття турпродукту (сприйняття) змінюється.
У маркетингу є закономірність: великий туристичний бренд завжди розвивається, маленький туристичний бренд поступово згасає. У крупної туристичної компанії є своє позиціонування, є свій образ. Ці фактори просувають компанію і приносять їй прибуток. Причину вибору не завжди треба шукати в самому турпродукті, а дуже часто - в свідомості людини.
Туристичний бренд формує відданість споживача, яка, у свою чергу, створює стійку конкурентоспроможність. Туристичний бренд визначає постійність попиту і його незалежність від багатьох ринкових чинників, зокрема, від загального рівня цін на ринку. Можна сміливо сказати, що туристичний бренд страхує туристична компанія і зумовлює готовність покупця платити більше. Такі сприятливі обставини дають можливість компанії підвищити свою фінансову ефективність, поліпшити процес планування.
Складові елементи туристичного бренду включають: дизайн (форму подачі турпродукту), зовнішнє оформлення, продуману рекламну кампанію, промоушн і безпосередній контакт зі споживачем. Своїми діями туристична компанія повинна створити очікування у споживача, даючи йому обіцянку туристичного бренду.
8.5.2. Обіцянка туристичного бренду.
8.5.3. Стратегія туристичного бренду.
Розділ 9. Маркетингова цінова стратегія в туризмі
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „8.5. Позиціонування туристичного бренду“ на сторінці 1. Приємного читання.