У процесі переходу до ринку фірми зіткнулися і багатьма проблемами виживання. Повний доступ до зовнішнього середовища приніс не стільки нові можливості, скільки нові проблеми ефективного функціонування у сфері туризму. До впровадження маркетингу фірми приходили і до цього дня приходять тільки через важке становище з просуванням і продажем турпродуктів власної продукції. Це характерно для більшості вітчизняних фірм. Причому часто нещодавно створений відділ маркетингу перетворюється на другий відділ просування і продажу турпродукту. Також часто керівництво не до кінця усвідомлює суть маркетингу й "прив'язує" зарплату фахівців відділу маркетингу до обсягів продажу. І внаслідок цього у туристичних фірмах не вистачає ні часу, ні значної мотивації для постійного і всебічного аналізу ринку. Дії керівництва зрозумілі - необхідно просувати й продавати турпродукт та одержувати прибуток зараз і за максимумом, а не витрачати час, засоби й зусилля фахівців для того, щоб ті проводили дослідження, що часто не приносять швидкої і стовідсоткової віддачі. Таким чином, створюючи відділ маркетингу, туристична фірма сподівається одержати додаткових туристів та забезпечити просування і продаж свого турпродукту.
Тим часом, орієнтуючись винятково на просування й продаж турпродукту, фірма не може повністю контролювати ситуацію. Якщо фірма не відстежує постійно ситуацію у сфері туризму вона застигає на певному етапі розвитку. Через те, що конкурентне становище чітко не визначається, керівництво починає розуміти, що щось не так, тільки після явного зниження обсягів продажу. У даній ситуації, як правило, приймаються спроби налагодити просування й продаж турпродукту пошуком усе нових і нових ринків просування і продажу турпродукту, тоді як його життєвий цикл, наприклад, унаслідок розвитку технології у конкурентів вже перебуває на стадії залишкового попиту. Звідси чітко простежується необхідність постійного моніторингу сфери туризму і комплексного дослідження свого конкурентного становища в ній.
3.6.1. Інформація, необхідна для аналізу конкурентів
Проблеми, пов'язані зі збором необхідної інформації
3.6.2. Методики аналізу конкурентного становища фірми у сфері туризму
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.6. Аналіз конкурентного становища“ на сторінці 1. Приємного читання.