Маркетинг туристичного продукту як ринкова концепція керування спрямована на задоволення потреб туриста під час подорожей та відпочинку. Мета системи: виразити маркетинг туризму чотирма альтернативними варіантами:
1) підвищення рівня споживання турпродукту;
2) досягнення максимальної споживчої задоволеності;
3) надання щонайбільш різноманітних асортиментів турпродукту;
4) максимальне підвищення якості відпочинку й рекреації.
На більш низькому рівні узагальнення можна говорити про більш чіткі і конкретні кількісні та якісні маркетингові цілі компаній туристичної галузі.
Серед якісних цілей туристичних підприємств найважливішими є ті, які підвищують їх престиж і посилюють їх соціальну важливість. Це економічні досягнення як у власній країні, так і на закордонних ринках, позитивний вплив на зайнятість та становище ринку праці, підтримка освітніх, культурних, спортивних й інших соціальних програм.
До кількісних цілей туристичних компаній належать:
- обсяг прибутку;
- обсяг продажів у грошовому й натуральному виразні;
- продуктивність праці на одного працюючого;
- збільшення частки ринків, що займає компанія (по країнах, продукту або сегментах ринку). У сучасних комерційних колах прийнято спрощувати вибір і ранжирування кількісних цілей. На цій основі склався афоризм, що "вибір мети фірми - це вибір між високою нормою прибутку сьогодні й високою часткою ринку завтра". Безумовно, що дане твердження не позбавлене логічного й економічного змісту, але воно занадто спрощує проблему.
Практичний маркетинг турпродукту націлений на вирішення наступних завдань туристичного бізнесу:
обгрунтування необхідності надання туристичних продуктів шляхом виявлення існуючого або потенційного попиту на них; організацію дослідницьких робіт із розробки проектних турів або інших послуг, що відповідають потребам клієнтів; координацію й планування організаційної маркетингової стратегії
просування та продажу турпродукту й фінансової діяльності компанії;
вдосконалювання методів маркетингової стратегії продажу турпродукту й просування на ринку;
регулювання й напрямок усієї діяльності туристичної компанії
для досягнення генеральних цілей бізнесу. Аналізуючи вищевикладене, можна стверджувати, що мета туристичної компанії - це те, що вона хоче в результаті досягти, а завдання - це те, що потрібно їй зробити для досягнення цілей.
1.8. Життєвий цикл турпродукту
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „1.7. Основи маркетингу туристичного продукту“ на сторінці 1. Приємного читання.