Управління маркетинговою діяльністю готельного бізнесу припускає планування, виконання і контроль маркетингової програми та індивідуальних обов'язків кожного працівника, оцінку ризику й прибутків, ефективності маркетингових рішень.
Управління маркетингом направлене на побудову системи збору інформації, дослідження ринку, реклами, маркетингової стратегії проведення операцій по просуванню турпродуктів і обслуговуванню, щоб забезпечити максимум ефекту при раціональному мінімумі затрат на маркетингову діяльність.
Готельна індустрія функціонує в умовах динамічно мінливого зовнішнього середовища й постійної трансформації його зовнішніх факторів. Виявити, проаналізувати ці зміни й зуміти пристосувати діяльність фірми до нових умов - головне завдання управління маркетингом.
Управління маркетингом як процес складається з аналізу, планування, виконання, координації, а також програми контролю всіх елементів маркетингового комплексу. Основою сучасного управління маркетингом є концепція маркетингу. Це ціла ідеологія, зорієнтована на клієнта, яка втілюється в життя в готельних комплексах, що намагаються обслуговувати клієнтів краще, ніж їхні конкуренти. Процес управління складається з наступних процесів:
- аналізу ринкових можливостей;
- пошуку цільових сегментів ринку;
- формування стратегічних маркетингових програм;
- виконання й контролю стратегічних програм маркетингу.
5.2.1. Моніторинг і контроль програм маркетингу готелю
5.2.2. Служби маркетингу і продажу готелю
Створення маркетингових служб у готелі - складне як в організаційному, так і в технічному плані завдання. Воно вимагає як від фахівців, так і від всіх співробітників орієнтуватися на ринок і споживачів.
Підходи до взаємозв'язку виробничо-економічних функцій:
1 - виробничо-маркетингова стратегія;
2 - маркетинговий.
Успішна робота готелю залежить від того, який з підходів до взаємозв'язків основних виробничо-економічних функцій домінує в генеральній концепції: традиційний, орієнтований на виробництво, або новий, орієнтований на споживача й ринок.
Маркетингова орієнтація вимагає, насамперед, економічного підходу - провадити треба тільки той готельний продукт, що користується попитом на туристичному ринку.
Маркетингові служби можуть являти собою два рівні управління:
1) центральні маркетингові служби;
2) оперативні відділи.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5.2. Управління маркетинговою діяльністю“ на сторінці 1. Приємного читання.