Структура асортиментів пропонованих на ринку готельних продуктів повинна регулярно аналізуватися, для того щоб визначити, які продукти на якій стадії свого життєвого циклу перебувають і яку ринкову позицію займають.
Цей аналіз здійснюється за допомогою вивчення показників просування турпродукту, кожної займаної ним частки ринку, величини витрат на їхнє виробництво й просування, рівня рентабельності.
Вивчення стадій життєвого циклу продуктів дає можливість збалансувати пропозицію, тому що орієнтація тільки на нові готельні продукти або, навпаки, стійка прихильність до "старого" продукту не принесе гарного фінансового результату. Продуктова пропозиція готелів повинна складатися із широкого спектра продуктів, що перебувають на різних етапах життєвого циклу (впровадження, росту, зрілості й спаду). Такий продуктовий ряд; практично універсальний, тому що відповідає запитам різних груп і споживачів і гарантує готелям стабільність і стійке положення на ринку. Разом з тим структура готельної пропозиції повинна бути збалансована з погляду одержання доходів від різних продуктів, а також з орієнтацією на групи споживачів, що віддають перевагу цим продуктам.
Діяльність готельних комплексів з формування асортиментів своїх продуктів є асортиментною політикою комплексу. Асортиментна політика - це визначення набору видів і різновидів продуктів, які найкраще забезпечують економічну ефективність й конкурентоздатність діяльності комплексу.
Під структурою асортиментів готельних продуктів розуміють питому вага кожного готельного продукту в загальному асортименті.
Дослідження структури готельних асортиментів необхідне для успішної сегментації ринку й позиціонування готельних комплексів. Так, наприклад, у курортних готелях більшу частину послуг будуть становити оздоровчі послуги, у міських готелях - екскурсійні та інші готельні продукти.
Маркетингова концепція формування асортиментів базується на раціональній розмаїтості продуктів, однак готельні продукти варто систематизувати в групи:
o основна - продукти, що приносять основний прибуток й перебувають у стадії росту;
o підтримуюча - продукти, що стабілізують доходи й перебувають у стадії зрілості;
o стратегічна - продукти, які повинні полегшити майбутні турпродукти, що впроваджуються на ринок;
o тактична - продукти, спрямовані на стимулювання продажу основних груп і тих, що перебувають, як правило, у старості й зрілості;
o перспективна - нові готельні продукти, що перебувають на стадій апробації.
Важливим підходом є раціональне сполучення всіх представлених груп, але питома вага продуктів основної групи повинна бути самою значною (70-80 %). Однак співвідношення асортиментних груп залежить від обраної готелем маркетингової стратегії,
5.3.1. Нові готельні продукти, особливості їхнього впровадження на ринок
5.4. Маркетингова стратегія просування готельні продуктів
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5.3. Формування асортиментної політики готельного комплексу“ на сторінці 1. Приємного читання.