За наявності відмінностей у стратегіях, що реалізуються рівень конкуренції відносно знижується. Всі перелічені чинники ставлять конкуруючі туристичні фірми в певні умови функціонування, справляють істотний вплив на конкурентні стратегії туристичних фірм. Від умов конкуренції, що склалися на ринку, залежатимуть заходи, що вживаються, і відповідна реакція конкурентів на ці заходи, здійснювана фірмами для досягнення власної конкурентної переваги. Таким чином, при розробці фірмами власних конкурентних стратегій важливо враховувати можливу реакцію зовнішнього середовища на ці акції. Стосовно туристичного ринку можна виділити два типи можливої реакції за інструментами у відповідь реакції і два типи - за її характером.
За інструментами реакції виділяють: 1) цінові методи (зниження/підвищення ціни) та 2) нецінові методи (збільшення/скорочення витрат на просування турпродукту).
За типом реакції умовно можна виділити: 1) позитивну еластичність реакції; 2) негативну еластичність реакції залежно від того, чи протилежна відповідна реакція конкурента на дію туристичної фірми чи аналогічна їй. Як показують дослідження, в основному переважає позитивна еластичність.
Конкуренція стосовно способів просування туристичних продуктів на ринок найбільш імовірна за таких характеристик ринку: велика диференціація у витратах конкуруючих фірм; сильна ринкова концентрація; ринкова диференціація; швидке зростання ринку.
Цінові методи конкуренції більш пріоритетні при високій стандартизації турпродукту.
Аналіз показників діяльності конкурентів
Аналіз показників діяльності конкурентів може бути здійснений на основі "характеристики туристичної фірми" або "конкурентного досьє" для кожного конкурента, банку даних маркетингової інформації, що є необхідним елементом. Звичайно, не всі чинники на ринку можуть бути всебічно проаналізовані. Особливі у зв'язку з комерційною таємницею труднощі являє структура витрат і видатків конкурента. Тут можуть бути одержані такі приблизні дані: чисельність персоналу; структура прямих і накладних витрат; порівняльна вартість матеріалів, комплектуючих турпродуктів; капіталовкладення в основний капітал і запаси; обсяг продажу.
Ступінь детальності аналізу залежить від наявності відповідної інформації і рівня небезпеки даного конкурента.
3.4.1. Аналіз конкурентних стратегій на ринку
3.4.2. Виявлення переваг і недоліків у діяльності конкурентів
3.5. Оцінка власної конкурентної позиції туристичної фірми на ринку
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичного бізнесу» автора Лук'янов В.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.4. Стратегії конкурентів“ на сторінці 1. Приємного читання.