Особливості розділів селекції обумовлені, насамперед, особливостями організмів, які є об'єктами селекційної роботи. Ці особливості будови, життєдіяльності, розвитку і обумовлюють застосування тих чи інших методів селекції.
Особливості селекції рослин
Основні методи селекції рослин
Особливості селекції тварин
Основні методи селекції тварин
1. Добір: масовий – не використовується; індивідуальний – за нащадками визначають і здійснюють жорсткий відбір цінних ознак, особливо у самців.
2. Гібридизація: неспоріднена – для отримання гетерозиготних груп; споріднена – для отримання гомозиготних ліній шляхом близькоспорідненого схрещування (брати і сестри, батьки і потомство); міжвидова – для виведення нових порід (наприклад, архаромеринос)
3. Метод підбору плідників за потомством: для визначення спадкових якостей самців за ознаками, які безпосередньо в них не проявляються.
4. Метод штучного запліднення, який за допомогою штучного осіменіння дозволяє отримати потрібну кількість потомків.
Особливості селекції мікроорганізмів
Основні методи селекції мікроорганізмів
Розділ 5. НАДОРГАНІЗМОВІ РІВНІ ЖИТТЯ
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Біологія» автора Соболь В.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Особливості селекції рослин, тварин і мікроорганізмів“ на сторінці 1. Приємного читання.