Під час Війни за незалежність (1775-1783) США були конфедерацією суверенних штатів. Центральну владу здійснював Континентальний конгрес, що складався з представників штатів, які не обиралися народом, а призначалися. У роки війни в кожному зі штатів було прийнято власну конституцію, що проголошувала республіканську форму правління. У північних штатах і на незайнятих територіях Заходу було скасовано рабство, а на Півдні воно залишилося.
1787 р. збори представників штатів (Установчий конвент) у Філадельфії прийняли Конституцію США, що проголошувала Сполучені Штати федеральною державою, республікою, в якій найвища законодавча влада належить Конгресу.
Конгрес складався з двох палат - сенату і палати представників. До сенату входило по два сенатори від кожного штату, а до палати - депутати пропорційно до чисельності населення штатів.
Конституція проголошувала республіканську форму правління. Державу й уряд мав очолювати президент, якого обирають на чотири роки. Йому надавалися величезні повноваження - командування армією та флотом, призначення найвищих урядовців.
1789 р. було обрано перший Конгрес. Президентом США став Джордж Вашингтон.
Конституція надала великі повноваження Верховному суду, членів якого довічно призначав президент. Верховний суд мав вирішувати, чи відповідає певний закон або дія влади Конституції.
Конституція визнавала рабів власністю їхніх хазяїв. Питання про існування рабства окремі штати мали вирішувати на власний розсуд. Землі індіанців було проголошено власністю держави.
Виборчі права у Конституції США не визначалися. їх установили конституції окремих штатів. Майже в усіх штатах, щоб користуватися виборчим правом, потрібна було мати власність - землю або капітал. Жінки, темношкірі раби та індіанці не отримали виборчих прав (фермери, робітники і ремісники домоглися їх лише через кілька десятиріч).
1791 р. Конгрес США прийняв "Білль про права"- десять поправок до Конституції. У "Біллі" проголошувалося право громадян на свободу зборів, слова, преси, совісті, недоторканність особи тощо. "Білль про права" не скасовував у США систему рабовласництва, але утверджував у молодій республіці демократичні свободи.
Конституція США за змістом була значно демократичнішою порівняно з порядками дворянських монархій Європи, в яких не було демократичних засад. Американська революція XVIII ст. означала перемогу капіталістичного ладу, що прискорило соціально-економічний розвиток США.
Велика французька революція. Повалення монархії та встановлення республіки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Всесвітня історія» автора Алексєєв Ю.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Конституція США“ на сторінці 1. Приємного читання.