8.1. Включення маркетингу в стратегічне управління підприємствами
Сутність маркетингу полягає в наступному: робити і продавати потрібно тільки те, що потрібно ринку, а не нав'язувати покупцю те, що вже зроблено.
Маркетинг - це виявлення потреб, формування попиту на продукцію; це організація постачань товарів і послуг; це забезпечення рентабельної діяльності підприємства.
Головні цілі маркетингової діяльності:
o забезпечення оптимальної пропорційності між попитом та пропозицією продукції визначеного виду й асортименту завдяки гнучкому реагуванню на динаміку попиту і маневруванню наявними ресурсами;
o формування системи договірних і ринкових відносин із всіма елементами і структурами споживання як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівні;
o вплив на виробничий процес з метою стимулювання, відновлення й удосконалювання асортименту і поліпшення якості продукції, що випускається;
o активний пошук нових ринків збуту.
В процесі свого створення і функціонування підприємства не можуть обійтися без використання основних принципів маркетингу.
Головний принцип маркетингу полягає в тому, щоб виробляти тільки те, чого вимагають споживачі, а відповідно й продавати тільки те, що купляють, а не те, що може й хоче виробляти підприємство.
Складові принципи маркетингу:
o націленість на досягнення кінцевого результату;
o концентрація зусиль на вирішальних напрямках;
o орієнтація на довготермінову роботу й відповідний результат;
o єдність стратегії й тактики.
Включення маркетингу в систему стратегічного управління підприємство м наведено на рис. 8.1:
Рис. 8.1. Включення маркетингу в стратегічне управління підприємством
Складові маркетингового середовища підприємства наведені на рис. 8.2:
Рис. 8.2. Маркетингове середовище підприємства
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Антикризовий менеджмент» автора Скібіцька Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 8. Стратегія маркетингу як філософія виживання на ринку“ на сторінці 1. Приємного читання.