Для прогнозування динаміки розвитку будь-якого підприємства, керівництво організації повинне з'ясувати, чи володіє організація внутрішніми силами, щоб скористатися зовнішніми можливостями, і чи існують у неї слабкі сторони, що можуть ускладнити проблеми, зв'язані з зовнішніми небезпеками. Цей процес називається управлінським обстеженням. В обстеження входять такі блоки аналізу, як маркетинг і збут, фінанси, операції (виробництво), людські ресурси, організаційна структура і менеджмент, культура й імідж організації.
При обстеженні функції маркетингу і збуту необхідно звернути увагу на наступні області аналізу:
o конкурентоздатність і бажана частка ринку у відсотках до його загальної ємності, що є істотною метою для організації;
o розмаїтість і якість асортименту виробів, що постійно контролюються й оцінюються вищим керівництвом;
o ринкова демографічна статистика, контроль за змінами на ринках і в інтересах споживачів;
o ринкові дослідження і розробки нових товарів і послуг;
o передпродажне і після-продажне обслуговування клієнтів, що є одним зі слабких місць у підприємництві;
o ефективний збут, реклама і просування товару;
o маркетинговий бюджет і його виконання.
Оцінку даної групи показників можна проводити, використовуючи рейтинговий метод. Оцінка конкурентоздатності продукції ґрунтується на дослідженні потреб покупця і вимог ринку.
Щоб товар задовольняв потреби покупця, він повинний відповідати визначеним параметрам:
o технічним (властивості товару, область його застосування і призначення);
o ергономічним (відповідність товару властивостям людського організму);
o естетичним (зовнішній вигляд товару);
o нормативним (відповідність товару діючим нормам і стандартам);
o економічним (рівень цін на товар, сервісне його обслуговування, розмір засобів, що маються в споживача для задоволення даної потреби).
Для оцінки конкурентоздатності товару як на внутрішньому, так і на світовому ринку необхідно зіставити параметри аналізованого виробу й товару-конкурента з рівнем, заданим потребою покупця, і порівняти отримані результати. З цією метою розраховують одиничні, групові й інтегральні показники конкурентоздатності продукції.
Одиничні показники відбивають процентне відношення рівня якого-небудь технічного або економічного параметра до величини того ж параметра продукту-конкурента:
де q - одиничний параметричний показник;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Антикризовий менеджмент» автора Скібіцька Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.4. Внутрішні індикатори розвитку фінансової мікросистеми“ на сторінці 1. Приємного читання.