31.1. Страховий ринок Німеччини.
31.2. Регулювання страхової діяльності у Німеччині.
31.3. Медичне страхування у Німеччини
31.1. Страховий ринок Німеччини
31.2. Регулювання страхової діяльності у Німеччині
Страхова діяльність у Німеччині піддається досить жорсткому державному регулюванню. Всі компанії, що діють на Німецькому страховому ринку, підлягають нагляду з боку Федерального органу з нагляду за ринком фінансових послуг (BAFIN). BAFIN утворено 1 травня 2002 р. шляхом злиття трьох організацій - Федеральної служби нагляду за ринком кредитів (ВАК), Федеральної служби нагляду за ринком страхування (BAV) і Федеральної служби нагляду за ринком цінних паперів (BAW), які стали основою трьох головних підрозділів.
BAFIN здійснює нагляд за діяльністю кредитних інститутів, страхових компаній, а також компаній, що займаються торгівлею цінними паперами, і компаній, що надають фінансові послуги. Діяльність BAFIN контролюється Міністерством фінансів Німеччини. Відділення BAFIN знаходяться в Бонні та Франкфурті-на-Майні й налічують близько 1600 співробітників. BAFIN фінансується цілком із відрахувань з компаній, за якими наглядає.
Під наглядом BAFIN перебуває близько 2100 кредитних інститутів, близько 700 компаній, що надають фінансові послуги, 630 страхових компаній, 25 пенсійних фондів і 80 інвестиційних компаній, 6000 інвестиційних фондів.
Головна мета BAFIN - забезпечення дієздатності, цілісності та стабільності фінансової системи Німеччини.
BAFIN виконує дві основні функції - контроль платоспроможності банків, страхових компаній та інших фінансових інститутів і сприяння встановленню довіри вкладників, клієнтів банків і страхових компаній та інших споживачів фінансових послуг до фінансових ринків (рис. 31.1)
Нагляд за ринком страхування полягає у здійсненні контролю за реальним виконанням зобов'язань за страховими полісами та дотриманням інтересів застрахованих. Діяльність BAFIN ґрунтується на законі "Про нагляд за страховою діяльністю" і директивах ЄС. ВАРШ здійснює нагляд за компаніями й організаціями, що працюють на федеральному рівні, а також за великими локальними компаніями (рис. 31.2). За локальними публічно-правовими страховиками і за дрібними компаніями наглядають земельні уряди.
Рис. 31.2. Об'єкти страхового нагляду у Німеччині
Нагляд за системами соціального страхування - державними медичними касами, державними пенсійними касами, страхуванням від безробіття в службі зайнятості, страхуванням "догляду" у державних медичних касах, державним страхуванням від нещасних випадків здійснюється іншими органами.
Можна виділити дві фази нагляду: одержання дозволу на страхову діяльність і контроль поточної діяльності. Усі страхові компанії, що займаються прямим страхуванням (крім перестрах овиків), повинні отримати ліцензію на здійснення страхової діяльності від БАРДО. Для отримання ліцензії необхідно погодити кандидатури вищої ланки управління страхової компанії, надати документ, що підтверджує розмір сплаченого статутного капіталу, бізнес-план, довідки про членів Ради директорів, правила та тарифи за видами страхування, передбачувану програму перестрахового захисту, очікувані витрати на ведення справи, довідку про розмір резервних фондів тощо.
Для одержання дозволу на страхову діяльність у Німеччині організації необхідно:
o мати відповідну правову форму:
- акціонерного товариства;
- товариства взаємної відповідальності;
- публічно-правової організації;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Страхування» автора Базилевича В.Д. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 31. СТРАХУВАННЯ У НІМЕЧЧИНІ“ на сторінці 1. Приємного читання.