1. Особове страхування - це галузь, що здійснює страхування майнових інтересів, пов'язаних із життям, здоров'ям, працездатністю та додатковою пенсією. Особове страхування має таку структуру: страхування життя; страхування від нещасних випадків; добровільне медичне страхування; добровільне страхування додаткової пенсії.
2. Страхування життя у класичному розумінні означає страхування майнових інтересів на випадок смерті застрахованого. Змішане страхування життя включає як мінімум два, а то й більше ризиків: смерть (дожиття), нещасний випадок, втрата працездатності і т. ін.
3. Особливості страхування життя полягають у тому, що, по-перше, людське життя не має грошової оцінки (виміру), це, у свою чергу, вимагає своєрідного підходу до визначення страхових сум, які встановлюються за згодою сторін (страховика і страхувальника) та розрахунку тарифів (премій, внесків). По-друге, договори страхування життя, як правило, довгострокові. І тому страхування для страхувальника (застрахованого) виконує як захисну, так і заощаджувальну функції.
4. Страхування життя може здійснюватись на основі договору, що включає групу осіб (колективне, групове),та таких до-
говорів, які включають страхування однієї особи (індивідуальне). Індивідуальне страхування життя може здійснюватись за рахунок самого страхувальника, застрахованого та юридичної особи; групове - за рахунок юридичної особи (роботодавця).
б. Є два види договорів за участю страхувальника у прибутку страховика:
1) на основі залучення прибутку для збільшення страхової суми;
2) окреме нагромадження часток прибутку.
За першим видом договору страхувальник - застрахований отримує страхову суму та частки прибутку виключно по закінченні строку дії договору, за другим - страхувальник має можливість отримувати частки прибутку до закінчення строку дії договору.
6. Страхування дітей та страхування до шлюбу є своєрідними формами страхування на дожиття. Особливість страхування до шлюбу полягає в тому, що тут розмежовується строк страхування, який визначається як різниця між 18 роками та віком дитини на момент підписання договору, та вичікувальний період, який визначається як різниця між закінченням строку договору і 21 повним роком (якщо шлюб не відбувся) та закінченням дії договору і датою вступу до шлюбу (якщо шлюб відбувся після закінчення дії договору).
7. Страхування життя є важливим засобом захисту рівня добробуту та забезпечення стабільності економічної системи і досить могутнім джерелом внутрішніх інвестицій.
Навчальний тренінг
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Страхування» автора Базилевича В.Д. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Висновки“ на сторінці 1. Приємного читання.