Кафедра адміністративного права і процесу є базовим структурним підрозділом Національної академії внутрішніх справ, що проводить навчально-виховну, методичну, наукову і науково-дослідну діяльність з дисциплін адміністративно-правового спрямування. Свою історію вона веде від багатопрофільної кафедри спеціальних дисциплін Вищої школи МВС УРСР, яка була створена в 1960 р. Від того часу на ній працювали такі видатні вчені-адміністративісти, як А. П. Клюшніченко, В. М. Марчук, Є. В. Додін, В. М. Селіванов, М. М. Дорогих, І. П. Голосніченко та ін.
Зусиллями науково-педагогічних працівників була започаткована Київська школа адміністративного права, здобутки якої сьогодні продовжують удосконалювати та поширювати в традиціях європейського адміністративного права такі відомі працівники кафедри, як доктор юридичних наук, професор В. К. Колпаков, який у 1999 р. видав перший у новітній історії України підручник "Адміністративне право України", що витримав декілька видань і використовується як базовий для підготовки юристів у всіх вищих навчальних закладах держави. За цю працю автор отримав низку премій та нагород. Крім цього, в адміністративно-правовій науці виданням монографії В. К. Колпакова "Адміністративно-деліктний правовий феномен" (2004) розроблена доктринальна теорія адміністративного проступку відповідно до сучасного праворозуміння і фактично встановлені засади нової юридичної галузі - адміністративно-деліктного права. Науковець також обґрунтовував наукову концепцію адміністративного делікту, визначив його апріорні та апостеріорні ознаки, форми їх онтологічного та гносеологічного вираження, розв'язав проблему суспільної шкідливості та небезпеки адміністративного проступку.
Значного оновлення зазнає адміністративний процес завдяки доктору юридичних наук, професору О. В. Кузьменко (монографії "Процесуальні категорії адміністративного права" (2004) і "Теоретичні засади адміністративного процесу" (2005), яка піддала критиці радянську концепцію адміністративного процесу, довела доцільність поділу адміністративних проваджень на види на підставі наявності або відсутності у них конфлікту (конфліктні та неконфліктні провадження). Сьогодні основними перевагами наукового пошуку вченої є теорія адміністративної процедури, систематизація адміністративного процесу, удосконалення правової регламентації надання публічною адміністрацією адміністративних послуг.
Вагомі наукові доробки мають й інші працівники кафедри. Так, кандидат юридичних наук, доцент І. Д. Пастух основним предметом наукового пошуку обрав застосування різноманітних форм і методів публічного адміністрування в сфері провадження господарської діяльності; кандидат юридичних наук, доцент Ю. В. Іщенко займається питаннями використання суб'єктами владних повноважень публічного ресурсу, теорією та практикою публічної служби, удосконалення діяльності органів внутрішніх справ; кандидат юридичних наук, професор В. Д. Сущенко досліджує сучасні проблеми адміністративного права, боротьби з організованою злочинністю, управління в органах внутрішніх справ; кандидат юридичних наук, доцент В. В. Черній працює над питаннями удосконалення інституту адміністративної відповідальності; доктор юридичних наук, доцент Д. І. Голосніченко - над теорією повноважень, їх регулюванням та розподілом у процесі міжнародної інтеграції; доктор юридичних наук, доцент С. Ф. Константінов досліджує проблеми адміністративно-правової протидії маргіналізації населення; кандидат юридичних наук, доцент М. В. Лошицький здійснює наукову розробку проблем публічного адміністрування в сфері внутрішніх справ та поліцейської діяльності; кандидат юридичних наук А. О. Лупало досліджує теоретичні та практичні проблеми державного управління та його реформування; В. П. Чабан - акти органів публічної адміністрації; О. К. Волох займається питаннями інформаційного забезпечення адміністративної реформи та проблемами реалізації прав людини в умовах інформаційного суспільства; кандидат юридичних наук Л. В. Шевченко обрала предметом наукового пошуку інститут публічного адміністрування в сфері захисту від надзвичайних ситуацій та цивільної оборони; кандидат юридичних наук М. В. Плугатир займається питаннями удосконалення правового захисту суспільних відносин в інформаційній сфері; кандидат юридичних наук Д. Б. Муратова досліджує адміністративно-правові засади регулювання міграційних процесів та здійснює розробку заходів удосконалення даної сфери; М. В. Співак - інститут публічного адміністрування та засади адміністративної відповідальності у сфері охорони здоров'я.
Взагалі, об'єктом наукового інтересу працівників кафедри є широке коло суспільних відносин, що входять до поліструктурного предмета адміністративного права та виникають у сфері діяльності публічної адміністрації щодо виконання адміністративних зобов'язань (публічне управління, надання адміністративних послуг, застосування адміністративних стягнень тощо). З метою висвітлення своїх здобутків кафедра постійно здійснює активну роботу із видання підручників, навчальних посібників, монографій, методичних рекомендацій, інших наукових та навчально-методичних матеріалів, організовує проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів з питань розвитку адміністративно-правової науки.
Тема 1. Загальна характеристика адміністративного права зарубіжних країн
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адміністративне право зарубіжних країн» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Кафедра адміністративного права і процесу“ на сторінці 1. Приємного читання.