Назва країни, Франція, пішла від назви німецького племені - франки. Площа - 552 тис. км. Населення - 58,1 млн чоловік.
Столиця - Париж. Державний устрій - республіка.
Франція розділена на 96 адміністративних одиниць - департаментів. Особливий статус заморських департаментів мають Гваделупа, Мартініка, Французька Полінезія, Французькі антарктичні території, Гвіана, Реюньон, острови Сен-Пьер, Майотта, Мікелон, Уолліс і Футуна. У Франції 22 історичні провінції (Бретань, Бургундія, Лотарингія, Наварра, Прованс і т. д.). Крім того, Франція володіє заморськими територіями, до яких належить ряд островів у Тихому океані. Це Нова Каледонія, Французька Полінезія, Франції належать також острови Уолліс, Футуна, Південні землі і Французька Антарктика.
Глава держави - Президент, обирається строком на 7 років. Найвищий законодавчий орган - Двопалатний парламент (Національні збори, що обираються на 5 років, і Сенат, термін повноважень якого 9 років). Найвищий виконавчий орган - Уряд.
Великі міста: Марсель, Ліон, Лілль, Бордо, Тулуза, Ніцца, Нант, Страсбург, Тулон, Руан.
Державна мова - французька.
Релігія. 90% - католики, 2% - протестанти, 1% - мусульмани, 1 % - іудеї.
Етнічний склад: 94% - французи, 5% - португальці, алжирці, італійці, іспанці, вірмени, марокканці, турки. Валюта: євро = 100 центам.
Франція є неподільною, світською, демократичною і соціальною республікою.
Національний суверенітет належить народу, який здійснює його через своїх представників і за допомогою референдумів. За формою правління Франція - напівпрезидентська, напівпарламентська республіка, за формою територіального устрою - складна унітарна держава (Корсіка - політична автономія, Нова Каледонія - на кшталт асоційованого штату). У Франції існує демократичний державний режим. Основною одиницею адміністративно-територіального поділу Франції є департаменти. Поділ держави на департаменти було запроваджено в ході Великої французької революції - 4 січня 1790 р. Установча Асамблея замінила попередній поділ на провінції новою, більш раціональною структурою. 4 березня того самого року були утворені перші 83 департаменти. У 1810 р. у результаті розширення території Французької імперії кількість департаментів було збільшено до 130, але після поразки Наполеона в 1815 р. їх кількість склала 86. Крім того, з 1848 р. по 1962 роки Алжир мав статус департаменту Франції. На даний час у складі Франції є 96 департаментів і 5 заморських департаментів.
1. Поняття і джерела адміністративного права Франції
Джерела адміністративного права
2. Публічна адміністрація Франції
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адміністративне право зарубіжних країн» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 2. Адміністративне право Франції“ на сторінці 1. Приємного читання.