У найпохмуріші дні тривалої боротьби із силами зла Церкві Божій були дані одкровення щодо вічного наміру Єгови. Його народові було дозволено побачити за випробуваннями теперішнього часу перемоги майбутнього, коли боротьба закінчиться і викуплені володітимуть Обітованою землею. Ці видіння майбутньої слави, змальовані Божою рукою картини мають бути особливо дорогими для Його Церкви сьогодні, коли боротьба віків швидко наближається до свого завершення і незабаром повністю виконаються обіцяні благословення.
У давнину Церква отримувала чимало утішливих послань. “Утішайте народ Мій”,(Ісаї 40:1) — доручив Бог Ісаї. Разом із цим дорученням були дані чудові видіння, які несли віруючим надію і радість упродовж усіх наступних століть. У кожному столітті Божі діти, які були відкинуті, переслідувані й залишені людьми, знаходили підтримку в Його надійних обітницях. Вони з вірою чекали, коли Господь виконає для Своєї Церкви обітницю: “Зроблю тебе славою повіки, радістю з роду в рід”.(Ісаї 60:15)
Церква, яка веде боротьбу, часто змушена переживати випробування і страждання, адже перемога здобувається в суворих битвах. “Скупо хліба і мало води”(Ісаї 30:20) — це спільна доля всіх; але жодна душа, яка покладається на єдиного Визволителя, не загине.
“Отак каже Господь, що створив тебе: Не бійся, бо Я тебе викупив, Я покликав тебе твоїм ім'ям, ти Мій! Коли переходитимеш через води, Я буду з тобою, чи через річки — не затоплять тебе; коли підеш крізь вогонь, — не попечешся, і не обпалить тебе його полум'я. Бо Я — Господь, Бог твій, Святий Ізраїлів, Я — твій Спаситель!.. Через те, що ти став Мені дорогим в Моїх очах, шанований, і Я тебе люблю, то людей замість тебе віддам, народи — за душу твою”.(Ісаї 43:1-4,25-26; 60:16)
Як і прийняття — повне й безвідплатне через заслуги Ісуса, нашого розп'ятого і воскреслого Господа, прощення є тільки в Бога. Ісая чув, як Господь проголосив Своїм вибраним: “Я, Я є Той, Хто стирає провини твої ради Себе, а гріхів твоїх не пам'ятає! Пригадай ти Мені — і судімося разом, розкажи ти Мені, щоб тобі оправдатись!” “І пізнаєш, що Я — то Господь, твій Спаситель, а твій Викупитель — Потужний Яковів!”( Ісаї 43:1-4,25-26; 60:16)
“Він зніме ганьбу із народу Свого, — сповістив пророк, — і будуть їх звати народом святим, викупленим Господом”. Він призначив “замість попелу дати їм вінець, оливу радості замість жалобної одежі, хвалу замість пригніченого духу. І зватимуть їх дубами праведності, саджанцями Господніми на Його славу”.(Ісаї 25:8; 61:3; 62:12)
“Збудися, збудися, зодягнися, Сіоне, у силу Свою! Зодягнися у свої пишні шати, о Єрусалиме, святе місто. Бо не увійде вже до тебе необрізаний, ані нечистий! Обтруси з себе порох, устань, Єрусалиме! Скинь ланцюги з твоєї шиї, о бранко, дочко Сіону”.(Ісаї 52:1-2)
“Убога та бурею гнана, безутішна! Ось Я кладу основи твої на камені малахіті, підвалини ж твої на сапфірі!
І пороблю із рубінів карнізи твої, а ворота — з каміння карбункула. Усіх твоїх дітей навчатиме Господь, і великий спокій настане між дітьми твоїми! Основою твоєю буде справедливість, будеш далеко від утиску, не боятимешся більше нічого, далеко будеш від страху, бо до тебе він не наблизиться. А як хто нападе на тебе, то станеться це не від Мене. Хто ж наважиться стати проти тебе, той перед тобою впаде...
Жодна зброя, виконана проти тебе, не буде придатна, і кожний язик, який захоче сперечатися з тобою, ти засудиш.
Отака спадщина слуг Господніх і їхнє виправдання від Мене, — говорить Господь!”(Ісаї 54:11-17)
У всеозброєнні Христової праведності Церква вступить в останній бій. “Прекрасна, як місяць, як сонце — ясна, як полки з прапорами — грізна”,(П.Пісень 6:10) — вона крокуватиме по усій планеті від перемоги до перемоги.
Напередодні остаточного визволення Церкви наступить найжорстокіша година її боротьби із силами зла. Але ніхто з тих, котрі покладаються на Христа, не повинні боятися, бо коли “дух ненависників буде немов узимку буря”, Бог для Своєї Церкви буде “сховищем від бурі”.(Ісаї 25:4)
Визволення того дня обіцяне лише праведникові: “Злякались грішні на Сіоні, і страх огорнув нечестивих. Хто з нас спроможний жити коло пожираючого вогню? Хто спроможний жити біля вічного полум'я? Той, хто ходить у правді й говорить істину, хто цурається наживи із здирства; й рукою не торкається підкупу, хто вуха свої закриває, щоб не чути про кровопролиття, і заплющує очі свої, щоб не дивитись на зло, — той житиме на висотах, укріплені скелі будуть його захистом; хліб буде даний йому, води у нього ніколи не забракне”.(Ісаї 33:14-16)
Господь звертається до Своїх вірних зі словами: “Іди, Мій народе, увійди до покоїв своїх, і зачини за собою двері, сховайся на короткий час, поки перейде гнів! Бо Господь виходить із місця Свого карати мешканців землі за їхні провини”.(Ісаї 26:20-21)
Натхненні вісники Єгови бачили у видіннях про великий судний день невимовний жах тих, котрі не приготувалися зустріти Господа з миром.
“Ось Господь пустошить землю й руйнує її; Він перевертає її поверхню, а мешканців її розпорошує... бо вони переступили закони, порушили постанови, зламали відвічний Заповіт. Тому прокляття пожирає землю й покарані мешканці її... Затихла весела музика на бубнах, замовкли радісні оклики, припинився святковий брязкіт гусел”.(Ісаї 24:1-8)
“О, що це за день! Бо близько день Господній, і прийде він від Всемогутнього, наче те спустошення... Зерно зотліло під скибами ґрунту, спорожніли комори, зруйновані стодоли, бо зів'яло збіжжя. Як же реве скотина! Стривожені стада блукають, бо немає їм паші, отари спустошені”. “Виноградна лоза засохла, смоківниця зів'яла; гранатове дерево, пальма і яблуня, — усі дерева в полі повсихали. Та й радість зникла в людських дітях”.(Йоіла 1:15-18,12)
“Біль мені серце стискає! — викликує Єремія, дивлячись на страхіття, що матимуть місце в кінці історії землі. — Не можу мовчати, бо почула душа моя голос сурми, крик війни! Нещастя йде за нещастям, звіщаючи про спустошення землі”.(Єрем.4:19-20)
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Пророки і царі» автора Уайт Еллен на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 60. Видіння майбутньої слави“ на сторінці 1. Приємного читання.