64 р. - пожежа в Римі. У підпалі імператор Нерон обвинуватив християн, щоб відвести від себе підозру. Початок гоніння.
70 р. - зруйнування Єрусалима і храму військами римського полководця Тита.
ІІ-ІІІ ст. - початок практики чернецтва.
313 р. - Міланський едикт імператора Костянтина передбачав рівність усіх релігій і вільне право кожного громадянина безперешкодно визнавати будь-яку релігію. Християнство перестало бути переслідуваним, а християнським громадам була повернена вся власність, яку забрали під час гонінь.
321 р. - указ про недільний день, виданий імператором Костянтином, який забороняв деякі види робіт у неділю.
IV-V ст. - затвердження практики хрещення немовлят, початок поклоніння святим мученикам, ангелам, заснування нових церковних таїнств.
431 р. - собор у Ефесі прийняв звичай називати Марію «Богородицею».
VI ст. - єдиною прийнятною формою сповіді починає вважатися таємна сповідь перед священиком.
843 р. - затвердження практики поклоніння іконам, кінець іконоборчого руху, який тривав близько сотні років.
ІХ-Х ст. - закріплення практики поклоніння мощам.
978 р. - закріплення практики молитви за померлих. 1054 р. - остаточний поділ Західної і Східної церков (Велика схизма).
1074 р. - остаточне затвердження практики безшлюбності священиків у Католицькій Церкві (целібат), що практикувалося й раніше. 1095 р. - оголошення першого хрестового походу.
Січень 1523 р. — перший Цюріхський диспут, який надав міській раді право нагляду над біблійною проповіддю в Цюріху.
1523 р., жовтень - другий Цюріхський диспут про месу і ікони, за його підсумками в червні 1524 р. міська рада дозволяє знімати ікони в церквах.
1524-1526 рр. — селянське повстання Томаса Мюнцера в Німеччині. Мартін Лютер різко засудив бунтівників, написавши трактат «Проти убивчих і грабіжницьких орд селян», де назвав розправу із заводіями безпорядків богоугодною справою.
1525 р. — Мартін Лютер одружується з колишньою монашкою Катариною фон Бора.
1529 р. — Рейхстаг у Шпейєрі приймає рішення відновити дію едикту, прийнятого на сеймі у Вормсі, і почати переслідування лютеран. У відповідь на це шість князів і чотирнадцять вільних міст подають протест. За назвою цього документу прибічники Реформації отримали згодом назву «протестанти», а сукупність некатоличних конфесій, яка виникла внаслідок Реформації — «протестантизм».
11 жовтня 1531 р. — у битві при Капелі загинув Ульріх Цвінглі.
1534 р. — перше видання Біблії німецькою мовою у перекладі Мартіна Лютера.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ВЕЛИКА БОРОТЬБА і найбільша надія» автора Уайт Еллен на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Хронологія“ на сторінці 1. Приємного читання.