1.1. Робота у далекому зарубіжжі
Кожна країна має свої специфічні особливості практично у всіх сферах свого життя. Завдяки цьому світ є цікавим і різноманітним. Національні особливості виявляються і у сфері праці.
Далі стисло ознайомитися з тим як працюють у США.
Там знайти роботу - завдання не з простих. Зрозуміло, що попит на низькокваліфікова-ну, а отже і невисокооплачувану працю, завжди є. Що ж стосується пристойної роботи, то для працевлаштування потрібно докласти зусиль. Необхідними є стаж роботи та вагомі рекомендації. Кота в мішку американці купувати не звикли.
Існують у США, так би мовити, негласні вимоги роботодавців. Оскільки американським компаніям є притаман-
ним командний дух, то при прийомі на роботу там приділяють серйозну увагу такій рисі кандидата на робоче місце як умінню працювати у команді. Ціниться та заохочується готовність співробітника виконувати певний час обов'язки, які прямо не стосуються його посади.
Перед потенційним роботодавцем не прийнято з'являтися у пригніченому стані. З тіла кандидата має випромінюватися енергія. Американці не люблять хворих. Вважають, що американці мають бути здоровими хоч би з огляду на те, що вони - американці.
Позитивними рисами роботодавці вважають впевненість кандидата та наявність щирої посмішки на його обличчі.
Якщо шукача роботи взяли на неї, то це не означає, що його проблеми закінчилися і він може бути спокійним до кінця днів своїх. Розслаблятися в Америці - не прийнято.
Втратити роботу там не складно. Передусім необтяжливою ця процедура є для приватних компаній. Слід зазначити, що оскільки США - країна федеративна, то це накладає свій відбиток і на трудове законодавство. Єдиного уніфікованого і всеосяжного законодавства у сфері праці там немає. У кожного штату воно своє.
Під час пошуку роботи шукач мусить регулярно звітувати про здійснені ним спроби знайти роботу. Наприклад, у штаті Нью-Йорк шукачів роботи два рази на місяць запрошують на співбесіду. Під час неї розглядають ті дії, які були вчинені у пошуку роботи. Пропонують варіанти працевлаштування.
Бюро з працевлаштування видають безробітним спеціальні щотижневики, куди записуються відомості про роботодавців, до яких шукачі звертаються.
Безробітним в Америці сплачується допомога. Прожити, хай не жирно, а все ж таки можна. Автор цих рядків восени 1995 році під час свого перебування у США бачив у негритянських кварталах м. Балтимора натовпи афро-американської (чорношкірої) молоді, які безцільно вешталися туди-сюди. Американська професура розповідала, що поміж чорношкірих є безробітні у третьому поколінні. Себто не працювали (а жили на допомогу) дід і баба, потім батьки, а нині - вже й онуки. Автор цієї книжки доходив висновку, що й внуки вже не запрацюють, бо потяг до праці у них атрофіювався.
У США вже давно ведеться боротьба з будь-якими дискриміна-ціями (особливо расовою). Сексуальні домагання там вважаються серйозним правопорушенням. Немало працівників втратили з-за цього свою роботу. Для багатьох політиків звинувачення у сексуальному домаганні означало кінець кар'єри. Згадаймо, які проблеми мав президент США Біл Клінтон.
Під час свого перебування у США автор цих рядків інколи ловив себе на думці, що американки видають бажане за дійсне. Все ж таки обминав їх як міг.
Американський роботодавець не має права цікавитися сімейним статусом жінки чи наявністю у неї дітей.
В Америці дозволяється роботодавцям влаштовувати працівникам тести на вживання наркотиків. Тестуванню підлягають і ті, кого беруть на роботу.
У США завжди високими були зарплати. Очевидно це пояснюється силою профспілок.
У всі часи США були пристанню для мільйонів некваліфікова-них робітників - мігрантів. Найчастіше їх залучали і залучають на виконання ручної праці.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 1. Праця“ на сторінці 1. Приємного читання.