Стандартний її розмір - 5 х 9 см. Про те, коли і де візитівка вперше з'явилася, не доводилося зустрічати інформацію. Візитівка вважається найпростішим, найшвидшим і найзручнішим способом повідомлення найважливішої інформації про її власника. Візитівка має оформлятися з дотриманням фірмового стилю. Зазвичай на ві-зитівці зазначаються: прізвище, ім'я, по- батькові, адреса фірми, номер телефону (стаціонарного, мобільного), номер факсу, електронна пошта. Можуть зазначатися й реквізити компанії. Наприклад, номер розрахункового рахунку. Може вказуватися номер ліцензії, якщо певний вид підприємницької діяльності належить до розряду ліцензованих.
У сучасному світі візитівка є важливим атрибутом ділової людини. За допомогою візитівки її одержувачу можна сповістити певну інформацію про її власника та те, чим він опікується.
Візитівки бувають діловими, особистими. Ті візитівки, що спрямовані на коректне знайомство, містять повне ім'я та по - батькові. Бувають і комбіновані візитівки. Вони містять як службову, так і особисту інформацію про її власника.
Корпоративна візитівка представляє компанію у цілому. Така візитівка повідомляє інформацію про сферу діяльності компанії. На візитівці зазначається загальний контактний телефон та/чи електронна пошта. Корпоративна візитівка має оформлятися у фірмовому стилі.
При створенні візитівки слід визначитися зі сферою діяльності підприємства. Візитівка салону квітів матиме непривабливий вигляд, якщо на ній міститемиться інформація, надрукована стандартним шрифтом на білому фоні. Такій візитівці не завадив би орнамент. Орнамент з квітів був би недоречним на візитівці науково - дослідного інституту, що опікується вивченням раку чи інших тяжких хвороб. Квітковий орнамент на такій візитівці викликав би почуття далекі від оптимістичних.
На особистих візитівках не зазначається посада, місце роботи та інша інформація з ділової сфери.
Помічено - для того, щоб інформація на візитівці не розпорошилася у морі подібної інформації, візитівка має бути правильно складена і оформлена. Інформація на візитівці має бути не просто інформативною, а й бути спонукаючим чинником для ознайомлення з нею.
Візитівці завжди має бути притаманною певна оригінальність. Людям не повинно здаватися, що візитівка є занадто простою. Невиразність візитівки не приносить користі її власнику.
Фахівці радять, щоб візитівки співробітників компанії, яка опікується страхуванням автомобілів, були яскравими й виготовлені з паперу, який сам клеїться. Таку візитівку можна було б клеїти у салоні автомобіля. Яскрава незвичайна візитівка доречна у тому випадку, якщо того вимагає професія. Подібні візитівки використовують, наприклад, рекламні агенти, художники, музиканти.
На візитівках лікаря варто вказати години роботи. На звороті візитівки можна зробити табличку, де зазначити дату і години відвідання пацієнтом лікаря. Таку візитівку можна було б використовувати і як талончик запису до лікаря. Візитівки з аплікаціями й стрічками були б вдалими для працівників бутіків та салонів краси. Оригінальними вважаються подвійні візитівки у вигляді книжечки. Оригінальними є і фігурні візитівки чи такі, які за своєю формою є логотипом компанії. Зустрічаються візитівки у вигляді прищепки для білизни чи леза для гоління. Як візитку використовують також ярлик на упаковці.
Увагу до візитки може викликати і матеріал, з якого вона виготовлена. Традиційним матеріалом для візитівок є папір. Кажуть, що кількість видів паперу і дикту (картону) сягає 900. Очевидно, така кількість може задовольнити будь - який смак.
Окрім паперу, для виготовлення візитівок широко використовується пластмаса. Вона буває як прозорою так й непрозорою, як глянцевою так і матовою. Приємними на дотик й красивими є візитівки, що виготовляють з пробкового дерева. До ґатунку "крутих" можна віднести візитівки, які за свій матеріал мають цінні породи дерева.
Інколи візитівки виготовляються з мінералів. Була інформація про те, що одна з київських компаній випустила комплект таких візитівок для російського президента - Бориса Єльцина. Каліграфічні надписи на візитівці, виконані вручну, надають їй поміж знавців особливий шарм.
Для виготовлення візитівок використовується і шкіра. На думку деяких фахівців ознакою солідності є золотий шрифт на чорному фоні.
Солідними вважаються і мармурові карточки.Інші ж фахівці радять виготовляти візитівки з паперу високої якості. Поверхня паперу може бути різною.
Якщо на візитівку дивитися з точку зору ціни та якості, то переважають візитівки, виготовлені з допомогою шовкотрафаретно-го друку. Виготовляються такі візитівки впродовж щонайменше 3-4 днів.
Найшвидше візитівки виготовляються з використанням цифрового друку. Такі візитівки можна виготовляти лише на білому папері.
Отже, щодо виготовлення візитівки обмежень зі сфери фантастики не існує. Вона може бути виготовленою з гуми, рентгенівського знімку, золота або ж у вигляді різних предметів і форм. Фахівці радять ніколи не забувати відчуття міри. Це відчуття є найголовнішим порадником у будь-якому візуальному втіленні фантазії. Радять також щоб дизайнерам, які опікуються створенням візи-тівок, чітко і зрозуміло пояснювалися бажання замовника щодо візитівки для того, щоб була створена саме бажана вами візитівка.
Основними правилами поводження з візитівкою є наступні.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.3. Візитівка“ на сторінці 1. Приємного читання.