2.1. Бізнес-освіта
2.1.1. Бездипломники
Мільйони абітурієнтів щорічно наштовхуються на проблему вибору професій. Майбутні фахівці намагаються визначитися з вузом та факультетом. Вступають на навчання з надією отримати гарну освіту, яка гарантуватиме добробут у подальшому житті.
Американський журнал "Forbes" провів дослідження. Його результати певним чином вражали. Вони вказували на те, що для підняття службовою драбиною диплом про вищу освіту є непотрібним. Журнал оприлюднив перелік найбільш високооплачуваних у США професій, які не передбачають наявності вищої освіти.
Щонайменше 5 тисяч доларів щомісячно одержували стюардеси і дизайнери, установлювачі ліфтів, оператори атомних
електростанцій. Очолювали рейтинг найбільш високооплачуваних професій, що не вимагали вузівської підготовки, - спортсмени. Освіта потрібна і спортсменам - якщо не у спорті, то у подальшому житті.
Американське бюро трудової зайнятості повідомляло, що люди з дипломом про вищу освіту, впродовж свого життя заробляли на один млн доларів більше, ніж ті, хто диплома не мав.
Отже, освітою нехтувати не слід.
У результаті виконання досліджень було встановлено, що професії, які не вимагають наявності вищої освіти, часто викликають у людей депресії. Дослідження виконане співробітниками.
Адміністрації національного способу життя та зловживання наркотиками, виявило, що найчастіше страждають за інвалідами, людьми похилого віку та дітьми.
11 відсотків працівників цієї категорії повідомляли, що їх робота викликає апатію, безсоння та незадоволення собою. У тих, хто доглядає за дітьми, зникає апетит, їм складно на чомусь зосереджуватись. Схожі симптоми спостерігалися у працівників закладів громадського харчування: офіціантів, барменів, кухарів.
Задоволення від роботи отримують представники професій діяльністю яких щось створюється. Мова йде про представників творчих професій. Елементи творчості можуть прикрасити будь-яку повсякденну рутину.
Поміж вчених, інженерів та архітекторів лише 4,3% респондентів вказали на наявність у них депресії.
На думку згаданого вище журналу "Forbes", найменш перспективними професіями будуть професії журналістів, радіоведучих та державних службовців. Міністерство праці США вважало, що найнижчий приріст робочих місць у США спостерігається саме у цих сферах.
2.1.2. Магістри ділової адміністрації. (МВА)
2.1.3. Кращі бізнес - школи світу
Британська газета "Financial Times" весною 2008 року склала рейтинг найкращих бізнес - шкіл світу. У соціологічному дослідженні взяли участь 8,3 тисяч випускників МВА - шкіл. З 149 шкіл, які відповідали вимогам проекту, було відібрано 112. У 37 вузах на запитання анкети відповіли менше, ніж 20% випускників. З огляду на це анкети з цих шкіл не бралися до уваги при складанні підсумкового рейтингу.
Перші чотири місця у рейтингу посіли американські школи:
o Вартонська школа Пенсільванського університету (University of Pennsylvania Wharton School);
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 2. Освіта“ на сторінці 1. Приємного читання.