Обід з постійним компаньйоном і перший обід з новим компаньйоном - це не одне і те ж. У першому випадку влаштує звичайний бізнес - ланч у місці, яке є зручним для учасників обіду.
У другому випадку слід подумати над тим, який ресторан чи кафе обрати та як уникнути можливих неприємностей та недоречностей. Заклад харчування має бути тихим і затишним. Не обов'язково - занадто дорогим. Від ресторанів швидкого харчування бажано відмовитися. Для таких заходів вони вважаються несолідними.
Ініціатор і організатор бізнес - ланчу має докласти зусиль, щоб зручно було, передусім, гостю. Якщо він не палить, то столик слід замовляти у залі для тих, хто не палить. Якщо господар і його гість палять, то не варто цим зловживати. Сигарету можна випалити після завершення обіду. Якщо господар не знає про кулінарні уподобання гостя, то слід вибирати ресторан, у якому готують страви різних кухонь, у тому числі традиційні європейські страви.
Найкраще влаштує ресторан з окремою автостоянкою, що охороняється. Відомо, що викрадені автомобільні номери чи автомобіль разом з номерами, розбите скло, фари, заблокована іншими автомобілями машина - все це може нанівець зіпсувати весь бізнес - ланч.
Вибираючи ресторан для ділової зустрічі, слід передбачити, що під час розмови, можливо, слід буде заглядати у документи. На столі має бути достатньо вільного місця. Під час бізнес - ланчу записи бажано не робити. Бізнес - ланч - це все ж таки не лекція, семінар чи конференція.
Розпочинати обговорювання ділових питань потрібно не після і не під час обіду, а до нього. На час появи на столі другої страви всі ключові питання мають бути завершені. Наприкінці обіду, за чашкою кави або чаю, можна ненастирливо повторити основні аспекти досягнутої домовленості, також подякувати партнера за зустріч. На цей час партнери мають зрозуміти про те бути угоді чи ні.
Час ділової зустрічі зазвичай визначається за домовленістю сторін, але перевага надається запрошеному.
Ідеальним часом для ділової зустрічі вважається ранок. У такому випадку не порушується подальший розклад дня. Це - перевага. Ранкова зустріч має і недолік - більшість ресторанів відчиняються пізніше, ніж час для власне сніданку.
Обідній час влаштовує тих, хто любить добре поїсти. Можна запросити партнера чи клієнта на "п'ятигодинниковий чай". У цей час ресторани ще вільні від напливу клієнтів і у них - негаласлива обстановка.
Вечір є сприйнятним часом для зустрічі з партнером, особливо якщо він - добре знайома господарю людина. Фахівці дотримуються думки, що денні години є більш вдалими для вирішення важливих питань.
Одна з простих порад щодо бізнес - ланчу - не прибувати на нього голодним. Слід пам'ятати, що головна мета бізнес - ланчу - це не споживання калорій, а вирішення питань та встановлення ділових стосунків.
Якщо на бізнес - ланчі збираєтеся поїсти, то це слід робити правильно.
Основними правилами поведінки за діловим обіднім столом є наступні.
Першими за стіл сідають жінки. Чоловіки при цьому допомагають їм зайняти свої місця.
Спину за столом слід тримати прямо. Не потрібно нависати над мискою чи сидіти "розвалившись" на стільці. До столу не можна присуватися впритул. Потрібно сідати від столу на відстані ширини долоні.
Їдять без звуку. Не можна чмокати, чавкати, стукати приборами по мисці та дути ротом на гарячі страви.
Не прийнято тягнутися над столом за стравою, яка викликала зацікавленість. Доречно звернутися до сусіда, щоб той передав її вам.
Не слід колупатися у поданій страві чи розглядати її. Нізащо не можна висловлювати незадоволення щодо якості поданої їжі.
Останній кусень зі спільної миски брати не можна. Навіть якщо це б хотілося вчинити.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.6. Бізнес - ланч“ на сторінці 1. Приємного читання.