2.2.1. Мова для бізнесу і бізнес-мова
Мовні програми для бізнесу розраховані на людей, які опікуються повною професійною діяльністю та тих, хто бажає отримати за кордоном роботу за певним профілем.
Перша вирізняльна риса бізнесових мовних програм від загальних мовних програм полягає у контингенті тих, хто навчається. Друга вирізняльна риса полягає у тому, що курси загальної іноземної мови (наприклад, англійської чи будь-якої іншої) розраховані на те, щоб студенти навчилися чотирьом основним лінгвістичним умінням та навичкам - усній мові, аудіюванню, читанню та письму. Навчання цим основним чотирьом засадам спирається на найрізноманітнішу тематику-від побуту до країнознавства. Спеціалізація - відсутня.
Мовні програми для бізнесу призначені для тих, кому іноземна мова необхідна для ведення власної підприємницької діяльності чи підвищення своєї привабливості на міжнародному ринку праці. Ділова іноземна мова має чітко відображений зміст.
Вивчення іноземної мови на загальних курсах, може відбуватися у групах з 15 чоловік. На курсах ділової мови кількість слухачів у групах не перевищує 4-6 осіб.
Курси з ділової іноземної мови можна розділити на дві групи:
A) мова для бізнесу;
B) бізнес-мова.
Мова для бізнесу - це навчання лінгвістичним тонкощам для певного виду професійної діяльності. Наприклад, мова для заняття правом, медициною є виконання роботи у складі екіпажем повітряних і морських суден, виконання обов'язків секретаря чи готельного персоналу.
Завдання курсів бізнес-мови полягає у тому, щоб навчити клієнта спілкуватися з бізнес-партнерами, не залучаючи до цього перекладачів.
Спільним для обох типів програм є те, що навчатися на них доцільно тоді, коли слухачі вже мають рівень знань з певної мови, який можна вважати як середній чи вище.
Середній рівень знань іноземної мови забезпечують зарубіжні лінгвістичні школи за умови занять впродовж 20 тижнів. Відбуваються щонайменше 20 уроків щотижня, тобто по 4 уроки кожного робочого дня.
Лінгвістичні школи опрацювали також такі програми навчання, як мова для керівників чи мова для дуже важливих персон (VIP). Їх сутність полягає у тому, щоб впродовж найкоротшого часу дати слухачам максимум мовних знань.
Автор цих рядків є автором таких книг:
1. Англо-русский толковый словарь по интеллектуальной собственности.
2. Энцеклопедический англо-русский словарь по интеллектуальной собственности (К.: Видавець Паливода А. В.,2007. - 296 с.
3. Англо-український географічний глосарій. (К.: Центр учбової літератури, 2007. - 390 с.).
4. Право Європейського Союзу: англо-українсько-російський глосарій (К.: Центр учбової літератури, 2007. - 234 с).
Створив також англо-українські глосарії з: міжнародної економіки (Світова економіка. Навчальний посібник-К.: Центр учбової літератури,2008. - 280 с.); міжнародної торгівлі (Міжнародна торгівля. Навч. посібник. - К.: Центр учбової літератури, 2007. - 296 с.) міжнародного приватного права (ще не опубліковано).
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.2. Ділова іноземна мова“ на сторінці 1. Приємного читання.