Ще за радянських часів у Москві говорили: "Если Вы хотите получить отказ, то позвоните по телефону". Справді, по телефону завжди простіше відмовити, ніж під час особистого прийому.
Що б то не говорили, а телефон є важливим винаходом людства. Оскільки телефон винайдено не сьогодні і не вчора, а вже давненько, то виробилися певні правила, що складають культуру спілкування по телефону.
Найважливішими правилами телефонного ділового спілкування вважаються такі:
o якщо розмова перервалася, то перетелефонувати має та людина, за ініціативою якої розмова почалася;
o слід говорити максимально стисло і по суті;
o під час розмови не слід говорити ні занадто голосно, ні занадто тихо; повинна бути якась золота середина;
o слід дочекатися 4-6 довгих гудків, а вже потім покласти свою слухавку, якщо слухавку на іншому кінці не піднято після вашого дзвінка;
o не слід телефонувати занадто рано і занадто пізно (зазвичай - це до 8.00 і після 23.00);
o не слід телефонувати на домашній номер телефону вашого партнера, якщо про такий номер ви дізналися не від нього;
o слід уникати ділових дзвінків на домашні номери у вихідні та святкові дні.
Ділові телефонні переговори нерідко ускладнюються кепською якістю зв'язку. Під час них можна ввічливо перебити співрозмовника і попросити його повторити те, що не вдалося розчути. Якщо ж переговорний зв'язок настільки кепської якості, що співрозмовника складно чути, то слід вибачитися, попрохати його перетелефонувати пізніше або ж це пізніше зробити вам.
Якщо телефонний дзвінок пролунав під час важливої наради або розмови, то доцільно попрохати співрозмовника залишити його номер телефону і пообіцяти перетелефонувати йому пізніше. Не завадить пообіцяти конкретний час вашого телефонного дзвінка.
Якщо у вас відвідувачі, а у вас виникла необхідність комусь подзвонити, то слід вибачитися перед відвідувачами і зателефонувати максимально стисло.
Якщо ви у гостях і вам необхідно зателефонувати, то це можна зробити з дозволу господарів.
Йдучи у гості або на ділову зустріч, можна залишити своїм родичам чи співробітникам телефонний номер того місця, де будете перебувати. Щоправда це можна зробити, завчасно на це заручившись згодою господарів.
Досягнення сучасної науково - технічної революції дозволили діловим людям практично завжди і скрізь перебувати у зоні телефонної досяжності. Сотовий або інший радіотелефон міцно вийшов у повсякденне життя і діяльність, зокрема, бізнесменів.
Мобільним телефоном користуються практично всі верстви населення. Людей без мобільного телефона залишилося небагато. Поміж них - автор цих рядків. Він вирішив, що заведе мобільний телефон, коли припинить лекційну діяльність. Для процесу читання лекцій мобільний телефон швидше є завадою, ніж помічником. Автор цієї книги впевнений (можливо помилково), що якби у нього був мобільний телефон, то йому б не вдалося написати таку кількість книг, яку йому вдалося написати за відсутності мобільника.
Мобільний телефон у жодному випадку не повинен заважати іншим людям. Практично у кожного телефону є можливість відрегулювати гучність та тембр дзвінка так, щоб мобілку не міг чути ніхто інший окрім її власника.
Колись доводилося читати інформацію про те, що королева Великої Британії заборонила у своїй резиденції - Букінгемському палаці у Лондоні - користуватися мобільними телефонами всім окрім співробітникам служби безпеки.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.8. Телефон“ на сторінці 1. Приємного читання.