17.3.1. Прибуткове ведення бізнесу
Далі ми познайомимо читача з думками і порадами Клеммі Дік Спенглера-молодшого про те, як стати багатим і щасливим. Він - знаменитий у Північній Кароліні (США) бізнесмен, є володарем акцій "Банку Америки" вартістю в 32 млн доларів, завідує багатьма бізнесовими підприємствами. Посідає почесну посаду президента Університету Північної Кароліни. Батько у нього - теж був бізнесменом. На початку своєї кар'єри. Спенглер-молодший, як і батько, опікувався нерухомістю. Потім став членом правління банку Північної Кароліни. Йому вдалося врятувати банк від занепаду та сприяти у злитті з Національним банком Північної Кароліни, в результаті чого і утворився "Банк Америки". Отже, К. Д. Спенглер-молодший зазначав.
1. Крива навчання. Вона полягає у тому, щоб робити помилки у молодому віці, а потім вже у зрілому віці їх не повторювати і робити висновки, спираючись на власний досвід.
2. Позичковий капітал. Його слід використовувати розумно. Необхідно брати позику за таких відсотків, які дозволяють одержати більші прибутки, ніж відсотки за позикою. Справи мають йти добре і прибутків повинно бути достатньо для сплати відсотків і одержання доходу. Необхідно відслідковувати тенденцію руху відсотків за позикою, а також знати умови ринку, щоб не втратити у бізнесі.
3. Моніторинг ринку. Якщо збираєтесь щось продати, проведіть до цього моніторинг ринку, щоб бути обізнаним про ціни на подібні пропозиції. Інакше - легко продешевити.
4. Слабких лідерів та менеджерів - геть! Необхідно позбуватися слабких лідерів та неефективних менеджерів. Якщо керівники і менеджери компанії допускають помилки, то це може призвести до її краху. Помилки рядових співробітників у більшості випадків є такими, які можна вибачити і виправити.
5. Кошти для бізнесу. Якщо ви плануєте створити власний бізнес у себе вдома та розвивати його, залучаючи кошти із зароблених сум - не варто сподіватися на одержання відчутних прибутків. Весь дохід йтиме на розвиток бізнесу. Вже добре буде, коли не доведеться додавати зовнішніх коштів.
Щоб відчути те, що бізнес вартий того, щоб продовжувати його далі і дохід від нього є, варто заручитися підтримкою інвесторів. Інакше найпрекрасніша бізнес-ідея не принесе успіху. Щоб заробити на життя, потрібно просто працювати. Для того, щоб розбагатіти, необхідно придумати щось оригінальне.
6. Пріоритети. Ведучи кілька справ, слід намагатися розставляти пріоритети. За такого підходу буде можливість у першу чергу розв'язати найбільш серйозні і складні завдання, а на другорядні - затрачати якомога менше часу та зусиль, або ж відкладати їх розв'язання до моменту, коли з'явиться час для їх вирішення.
7. Плани і невдачі. Можете планувати свої прибутки і розвиток бізнесу так, як вважаєте за потрібне. Часто ж результати роботи можуть значно вирізнятися від очікуваних. Не слід голову ховати у пісок і твердити, що все йде згідно з планом. Свої помилки слід аналізувати, а плани - переробляти, виходячи з умов бізнесового середовища, що є чинними станом на певний момент.
8. Думки інших. Ними слід цікавитися і з ним слід рахуватися. Слід більше спілкуватися з підлеглими, запитувати їх думки про умови роботи, шляхи її можливої оптимізації, скарги та побажання. Босом слід бути демократичним, а не таким, якого співробітники і в очі не бачать.
17.3.2. Запобігання краху бізнесу
17.3.3. Досвід мафії
Чесні бізнесмени можуть взяти собі на озброєння чимало цікавих прийомів з діяльності мафії. ЇЇ "хрещені батьки" є досить серйозними бізнесменами. Їх думки часто заслуговують на те, щоб з ними рахуватися. Раціональне зерно у моралі та поведінці очільників мафії можна помітити без якихось на те особливих зусиль.
За приклад можна взяти лідера сицилійської "Коза ностри" Бернардо Провенцана. Він очолив її у середині 1990-х років. Б. Про-венцано прийшов до влади, коли структура організації перебувала на грані розпаду. Члени угруповання творили безчинства. Вони руйнували зв'язки з політиками і підприємцями, що встановлювалися впродовж довгих років. Зраджували поліції своїх соратників.
Завдяки своїй харизмі і силі волі, Б. Провенцано ситуацію зламав та згуртував організацію. Він навів в організації порядок, відродив її практично з попелу. Отже, з досвіду Б. Провенцана можна запозичити такі прийоми:
1. Затаювання. Якщо ситуація є абсолютно критичною, то слід затаїтися, не вчиняти протипраних дій, не привертати увагу до організації. Потім - відродитися у новій якості. У сфері бізнесу це означає певну перерву у підприємницькій діяльності, мобілізацію сил та вихід на ринок у покращеному вигляді - з новою продукцією чи ексклюзивними послугами.
2. Витримка. Б. Провенцано довів важливість спокійності, коректності, витримки. Слід вміти скористатися вигодою з будь-якої ситуації. Не варто випускати з поля зору нічого про що говорять підлеглі, але і не можна вірити кожному їх слову. Завжди слід дізнатися правду до того, як ухвалювати рішення. Для того, щоб зробити вибір, думки чи погляду однієї людини недостатньо.
3. Потреби співробітників. Дуже важливо знати потреби оточуючих людей. Можна намагатисяся бути покровителем певних людей. Компаніям теж слід надавати допомогу суспільству та окремим людям. Слід переконати людей у тому, що ваш бізнес є необхідним для них. Це діє значно ефективніше, ніж змушувати людей користуватися вашими послугами чи нав'язувати їм ваш товар.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „17.3. Функціонування бізнесу“ на сторінці 1. Приємного читання.