13.1. Імідж і успіх
13.1.1. Творці іміджу
Імідж є найважливішим чинником успіху у професійній діяльності.
Імідж - слово англійське (image). Означає: образ, зображення, точна схожість. Імідж - це комплекс вражень, які справляє людина на оточуючих.
Нині іміджем опікується ціна низка фахівців. Що кожен з них робить - про це стисла розмова нижче.
Стиліст. Опікується зачіскою та макіяжем. Висококласні стилісти опікуються і підбором одягу. Часто вони працюють інтуїтивно, на творчому рівні. Тобто опікуються не наукою, а мистецтвом. Часто є справжніми художниками образу. Не всі стилісти можуть виходити за рамки своїх професійних навичок та дати рекомендації щодо іміджу у цілому.
Персональний шопер. Слово "персональний" пояснювати не будемо. Персональний, - він і Африці персональний. Слово "шопер" походить від англійського слова "shop", одним із значень якого є "крамниця".
Персональний шопер - це той, хто відвідує крамниці в інтересах свого замовника. Надає допомогу в оновленні гардеробу. Досконально знає асортимент модних бутиків. Часто йому там надають знижку. Зазвичай шопери представляють інтереси певних крамниць, які відраховують їм відсотки за реалізовані товари.
Іміджмейкер. Це спеціаліст, який опікується створенням публічного образу якоїсь людини. Без таких фахівців нині не можуть обійтися політики та інші публічні особи. Іміджмейкер працює не лише із зовнішнім виглядом людини, але також із її мовою, манерами і, навіть, ходою.
Імідж-консультант. Володіє технологією створення персонального іміджу людини. Він оперує цифрами і точними знаннями. У результаті клієнт одержує повний набір рекомендацій щодо створення свого іміджу. Отримує також знання про свій силует та інші головні параметри, які надають можливість прийняти правильне рішення про формування власного стилю. Не виключено, що після рекомендацій імідж-консультанта у його клієнтів не буде потреби звертатися до інших фахівців у сфері формування іміджу.
13.1.2. Формування іміджу
13.1.3. Деякі складові іміджу
Імідж ділової людини створюється не лише її одягом. Існує низка інших ознак, які вказують оточуючим, що перед ними серйозна, ділова і надійна людина.
Зокрема, важливу роль під час розмов з партнерами і колегами відіграють жести. Спокійні, урівноважені і вільні рухи викликають повагу.
Жести. Існує мова жестів. Навіть не здогадуючись про значення того чи іншого руху тіла, люди сприймають його, так би мовити, на підсвідомому рівні.
Якщо людина у своїй мові збивається, говорить не зрозуміло, то вона має невеликі шанси на досягнення бажаного результату. Шанси значно зростають, коли людина висловлюється тактовно і чутливо. Важливе значення для формування позитивного іміджу має усунення проблем з дикцією, з хвилюванням під час публічних виступів чи розмов із незнайомими людьми.
Рух і хода. Вони теж формують імідж. Кажуть, що не запізнюється той, хто нікуди не поспішає. Не поспішає той, хто все робить вчасно. Ділова людини з позитивним іміджем уміє правильно планувати свій час.
Зачіска. Має бути акуратною і без експериментів. Яскраві кольори і незвичайні зачіски в офісі не знайдуть палкого схвалення. Прихильникам екстравагантності слід змінювати чи то свої вподобання, чи то сферу своєї діяльності.
Зачіска ділової жінки має бути суворою і одночасно елегантною. Довге волосся обов'язково має бути зібраним. Локони, завитки і кучері ретельно заколюються. Діловій зачісці також пасує помірно коротка зачіска.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 13. Імідж“ на сторінці 1. Приємного читання.