Пошук вдалого працевлаштування вимагає великих зусиль, терпіння, моральних, а часто і матеріальних затрат. Що ж подієш - "Без труда - не вытянешь и рыбки из пруда".
Для того, щоб знайти вдалу роботу, слід дуже цього хотіти та бути впевненим, що саме так і трапиться. Впевненість у собі має неодмінно бути. Слід мріяти, обговорювати з друзями проблеми, які виникли, цікавитися їх баченням шляхів подолання труднощів.
Кажуть, що чим настирливішим є бажання, тим більше накопичується інформації і тим активніше над проблемою працює мозок. В результаті знаходяться шляхи розв'язання тієї чи іншої проблеми.
Слід зауважити, що ринок праці є ринком. Ринку ж притаманні товар, попит, пропозиція. Пропонувати себе і свої таланти - не соромно. Зрозуміло, що хвалити себе кожна людина може по-різному. Шукач роботи, якщо ж він хоче її знайти, неодмінно має сповістити зацікавленим посадовим особам фірм чи організацій інформацію про свою освіту, професійній досвід, навички та всі доречні ділові якості. Далі хай отриману інформацію оцінює роботодавець.
Колись одного прапорщика запитали, що він уміє робити. Той відповів, що зможе в автомобілі вночі за темноти точно і порівну розлити пляшку горілки у 3 стакани. Зробили експеримент. Виявилось, що цю операцію прапорщик виконав справді блискуче. Він знав, що наливаючи горілку з півлітрової пляшки буде двадцять одне булькання. Тобто по сім булькань на стакан. Отже, сім булькань в один стакан, ще сім - у другий, а решту - у третій.
Ніхто не ставить під сумнів можливості впливового покровителя. Казки Шарля Перро закінчуються роллю та діями покровителя. Він може забезпечити гарну посаду, високу заробітну плату, лояльність до працівника з боку начальства. Ставлення колег до протежованого працівника покровитель не у змозі забезпечити. Свій імідж доведеться створювати щоденними зусиллями. Ті, кому вдалося працею і характером довести, що посаду посідають справедливо, вписуються у колектив і проблем не мають.
Працевлаштування - це марафонська, а не спринтерська дистанція. На першій потрібно вміти розраховувати сили та їх витрачання у часі. Стосовно ж пошуку роботи це означає, що її потрібно шукати доти, поки вона не знайдеться. Період пошуку залежить від об'єктивних та суб'єктивних чинників (ділова активність, професійний рівень, ситуація на ринку праці, вимоги до шукачів роботи. До уваги слід брати і так зване "спортивне щастя", адже ж давно відомо, що комусь везе у картах, а комусь - у коханні.
Зазвичай, збір інформації про вакансії, розсилання резюме, налагодження контактів та зв'язків з кадровими агентствами забирають від одного до трьох тижнів.
Потім починають надходити запрошення на співбесіди. Шукачу роботи, очевидно, доведеться відвідати кілька фірм. Це забирає 2-3 тижні. Після співбесіди роботодавець обіцяє визначитися, зазвичай, впродовж одного тижня. Отже, приглядини роботи загалом заберуть від одного до трьох місяців за умови активного пошуку і реальної оцінки своєї конкурентоспроможності на ринку праці та гнучкості пошукача щодо умов праці та зарплати.
Поширеним лозунгом у середовищі фахівців, які діють на ринку праці, є: "Ловити потрібно сіткою, а не вудочкою". Лозунг означає, що чим ширшим буде розмах пошуків, тим більше буде шансів на успіх.
Слід розіслати резюме кадровим агентствам і рекрутинговим фірмам. Пам'ятатимемо застереження про різницю між ними. Рекрутинговим агентствам платять фірми, що шукають собі потрібні кадри.
Пошук ускладнюється для чоловіків віком понад 35 років. Для жінок віком понад 40 років двері агентств практично закриті. Шукати роботу можна й у державних центрах зайнятості. Там теж трапляються цікаві оголошення.
Резюме слід надсилати тим організаціям та фірмам, які викликали ваш інтерес, хоч ці юридичні особи і не подавали оголошень про набір працівників. Такий крок рекрутери називають "самопрезентація". Може виявитися досить ефективним. Цікаво складене резюме рідко залишається поза увагою. Кажуть, що ніщо так швидко не орієнтує людину на місцевості як пошуки туалету. Ніколи і людина не буває досконалішою ніж коли вона заповнює анкету для прийому на роботу.
У жодному разі не можна скаржитися на людину, від якої очікуєте допомогу у пошуку роботи. Не слід про себе створювати враження страждальця. Такій людині варто стисло описати ситуацію і попрохати подумати над тим, чим би вона могла вам допомогти.
Майте на увазі, що вам можуть запропонувати зовсім не те, або дещо не те, що ви шукали. У багатьох випадках варто погодитися на те, що пропонують, і продовжувати подальші пошуки. Для початку добре, що у долоні з"явилася синиця. Якби у ній ще з"явився і той журавель, що поки що літає у небі, то було б ще краще.
Без сумніву, настане час, коли знайдете те, що шукали.
У теорії пошук роботи має вигляд досить простого ланцюжка: розсилання резюме - співбесіда - робота. На практиці пошук роботи значно ускладнюється.
Невдалим може виявитися пошук роботи з огляду на зовнішній вигляд шукача. Зовнішній вигляд співробітників відіграє важливу роль у багатьох фірмах. Він - складова дрес-коду. Жорсткі вимоги до зовнішнього вигляду стосуються співробітників, які працюють з клієнтами: продавців або консультантів. Є компанії, у яких вимоги до зовнішнього вигляду записуються у трудових контрактах. Наприклад, жінкам забороняється фарбувати губи яскравою помадою чи носити каблуки заввишки понад 4 см. Часто нелогічні або дивні вимоги працедавців зумовлені об'єктивними факторами. Фільтрація на етапі первинного відбору кандидатів на вакантні посади відлякує багатьох з тих, хто шукає роботу.
Вітчизняні роботодавці підозріло ставляться до тих, хто хоче повернутися на роботу за наймом після того, як була праця на себе. Маються на увазі фрілансери та підприємці. Особливо складно працевлаштовуватися тим, хто мав власний бізнес. Основна перепона - звичка свободи, яку набув фрілансер чи бізнесмен.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.5. Вдачі і невдачі у працевлаштуванні“ на сторінці 1. Приємного читання.