16.1.Сніданки та обіди
16.1.1. Чай - кава в Україні та Британії
На початку цього розділу розглянемо те, як у сучасний періодиці трактуються звичайні сніданки та обіди, а вже потім розглянемо урочисте вживання їжі, яке відбувається на корпоративних заходах.
Як правило, співробітники фірм снідають вдома, що Бог послав або ж беруть із собою бутерброди та влаштовують на початку робочого дня пиття кави чи чаю.
Якесь велике невдоволення вітчизняного начальства щодо пиття підлеглими чаю чи кави на сторінки преси не виплескувалося. Очевидно, якщо це робиться, як кажуть, "на ходу", то великого соціального резонансу не викликає. Пити чай на роботі в Україні розкішшю не вважається.
У тих країнах, де затрати вміють рахувати краще ніж в Україні, і де рівень життя значно вищий, на пиття чаю дивляться дещо інакше.
Консультативна організація з питань екології, яку фінансує британський уряд, дійшла висновку, що пити чай на роботі - занадто велика розкіш в умовах фінансово - економічної кризи. Експерти брали до уваги, що затрачається дорога електроенергія на кип'ятіння води і приготування заварки. Фахівці пропонували запровадити режим економії води та електроенергії для процедури чаєпиття.
Британці вважаються великими прихильниками чаю. Щоденно вони випивають 165 млн чашок чаю. 70% британців чай п'ють регулярно. Кожен британець випиває щоденно три чашки чаю.
Зазначена організація примітила і те, що британці кип'ятять вдвічі більше води ніж випивають чаю. Експерти запропонували, щоб вода кип'ятилася лише у чайниках. Пропонували, щоб роботодавці спонукали працівників відмовитись від традиції заварювати чай лише у чайниках, що вимагає додаткових затрат електроенергії та води. Дрібному бізнесу було рекомендовано перейти на двокамерні екочайники, у яких можна приготувати воду лише на одну чашку чаю.
Автор цієї книжки знає й кращі часи сучасної британської історії. У березні 1995 року під час стажування у лондонському банку "Хамброс" він разом із співробітниками банку без обмежень випивали за рахунок банку різноманітні чаї і кави, а смачні страви банківські їдальні мали, говорячи по-нашому, студентські ціни. Для кави і чаю існувало на кожному поверсі спеціальне приміщення, але у більшості випадків каву, чай та цукор співробітники брали на свої робочі місця.
Ті, хто не мають можливості поснідати вдома (наприклад приїжджі), можуть скористатися послугами закладів громадського харчування. Нині вони, очевидно, є повсюди. У нас чай і каву продають приватні особи на міських вулицях та автошляхах. У тих країнах, де вдалося побувати автору цієї книжки, такого бачити не доводилося. Така торгівля - ознака першо початкового етапу розвитку ринкових відносин.
Наступна рубрика матиме практичне значення, передусім, для гостей української столиці.
16.1.2. Заклади Києва що годують вночі та раннім ранком
16.1.3. Палички для їжі
В одному з анекдотів йшлося про те, що всесвітній голод почнеться тоді, коли китайці розпочнуть їсти ложками. Досі вони це робили паличками. Це, мабуть, неправда. Була інформація про те, що їсти за допомогою паличок можна ще швидше, ніж за допомогою ложок. Очевидно, це стосується закусок та других страв. Їсти борщ чи суп, очевидно, зручніше все-таки ложкою.
1994 року автор цих рядків тиждень відпрацьовував перекладачем у делегації однієї з великих канадських компаній. Поміж членів делегації був і один молодий джентльмен пакистанського походження. Якось за рюмкою чаю він запитав, чи є у Києві китайський квартал. Йому відповіли, що немає. Той спокійно зазначив:
"Буде".
З огляду хоч би на те, що китайські ресторани вже прийшли на Україну і, можливо, не за норами в українських містах з'являться і китайські квартали, подамо найсуттєвішу інформацію про те, як правильно їсти паличками. З українського прислів'я відомо, що воза треба готувати взимку. Про те, як їсти паличками, теж треба подумати завчасно. Паличками потрібно не лише віртуозно володіти, а й знати традиції, пов'язані з ними.
1. Їсти можна як голими руками, так і паличками. Вмочати у соус, наприклад соєвий, можна лише верхівкою, наприклад, рибою. Трохи соєвого соусу наливають у спеціальне блюдечко.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 16. Корпоративні свята“ на сторінці 1. Приємного читання.