Розділ «38»

Привид безрукого ката

Суддю раптом ухопив шал. Його авто обганяло все на дорозі, і здавалося, ось-ось злетить. Як машина з мультиків, що вміє трансформуватися в літака. Але крила в шикарного автомобіля знаного судді не виросли... Отетерілі міліціонери махали паличками, кричали щось у свої захриплі рації — де там!.. Наздоганяти навіть не пробували. По-перше, розуміли, що не наздоженуть, по-друге, не хотіли шукати клопотів на свої голови. Така робота: не головне — кого затримати, головне — кого не затримати...

Лавник припаркувався в дерево. Тільки-но відремонтованим багажником. Він на повному ходу вискнув гальмами перед брамою дачі і різко повернув ліворуч. Потім так само, як опечений, здав назад. Бо передумав їхати додому.

Підбіг водій. На ньому не було лиця. Через те, що не було його на судді.

— Нічого страшного! — намагався заспокоїти шефа.

— Знаю, — на диво спокійно мовив Ярема Сильвестрович і вийшов з машини. Прикусив нижню губу. Сам злякався того. Така міміка змалку виказувала його невпевненість. Забув уже навіть, як то бути невпевненим. Аж запахло дитинством. Розвернув до себе бокове дзеркало, кисло посміхнувся. Побачив брудно-жовте обличчя юнака з студентського гуртожитку. — Геть! — крикнув у дзеркало, і обличчя зблідло. Проте стало впевненим, сильним і голодним.

Водій позадкував.

— Я не до тебе! — визвірився на нього Лавник. — Сідай за кермо. Тобі за що гроші платять, га? — причепився до бідолахи.

— За водіння автомобіля, — відповів водій. З досвіду вирахував, що це таке запитання, на яке варто відповісти. Хоча переважно були такі, на які краще змовчати.

— Мені треба попити крові. Поїхали...

Водій не перепитував, куди. Боявся. На свій страх і ризик помчав на бойню. Вгадав. Поки шефа не було, акуратно розвертався, щоб часом не зачепити машину. Хоча вона й так була покалічена в тому самому місці.

Шеф вийшов радісний, як ніколи. Водієві знову стукнула думка про вампірів, але він її відігнав футболом. Навчився переключатися.

— Ти вже з тим футболом задовбав! — усміхнувся шеф. — Завтра купимо нову машину. Ця якась нещаслива. Бачив?..

— Так, — відповів водій.

— Відремонтуй її і шукай покупців.

— Добре.

Ярема Сильвестрович розреготався. Бо намагався прикусити нижню губу і не зміг. Значить, повернулася сила.

— Ти мене розчарував, друже, — поплескав водія по плечу. Той очима запитав: «чому?» — Бо я був упевнений, що ти подумаєш, що я вампір?.. А ти про якийсь футбол!.. Ну поясни мені, що ти в тому смішному футболі знайшов? Що?..

— Просто цікаво... — якомога простіше відповів водій. — Треба ж чимось цікавитися...

— То поцікався у мене, куди ми їдемо? — порадив суддя.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Привид безрукого ката» автора Процайло Андрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „38“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи