Розділ «8»

Привид безрукого ката

До хати Лев не ввійшов, а вскочив. Не роздягаючись взяв табурет, поставив біля кухонних дверей. Зверху в самих дверях не знати ким і не знати коли був висвердлений чи видовбаний маленький отвір. Саме в ньому господиня ховала ключа від тайника. Під час останнього прибирання, десь у листопаді, він ключа тут бачив. А зараз... отвору не було. Він був замазаний тирсою, перемішаною з клеєм ПВА.

— Кому це потрібно? — випустив з себе безпомічне запитання, яке зависло під стелею, як кулька, наповнена газом. Ніби раде втекти, розгулятися у висі, та несила. Лев в уяві взяв голку й проколов кульку. Запитання впало на землю. Він розтер його, наче плювок, — і злякався. Власних думок і вчинків... Зате разом з розтертим запитанням зник якийсь внутрішній страх і повернулася здатність більш-менш ясно мислити. Лев взяв викрутку і почав видовбувати з ключового сховку застиглу тирсу.

Ключа не було!..

Ну, знайшли ключа, забрали. Але навіщо замазувати сховок? — крутилося у голові без відповіді.

Безрукий підбіг до картини, зняв її. Металічні дверцята тайника були замкнені. Замок справний, не видно ніяких слідів пошкодження. Першим ділом Лев хотів було зателефонувати слідчому, але передумав. Помчав до сусідки. Знаючи її допитливу вдачу, без неї тут теж не дуже можна було розперезатися. Тим паче, що в стилі рудого було прикривати себе всім можливим: свідками, медиками, колегами, паперами...

Сусідка зразу відчинила, наче чекала на нього під дверима.

— Пані Стефо! — випалив Лев без передмов, бо вони могли скоріше заплутати, ніж розплутати клубок незрозумілих подій. — Пропав ключ від тайника Ганни Петрівни...

— Того, що під картиною? — запитала одразу сусідка.

— Того!.. — мовив Лев трохи спантеличено, бо не чекав на таке швидке порозуміння.

— Я знаю, де він, — загадково мовила пані Стефа, — бо я його сховала... Ходімо, віддам...

Сусідка впевнено прямувала до ванної. В одній з численних, захаращених всілякими дрібницями тумб, які після смерті господині Лев ще не розгрібав, під перекинутою мильницею лежав ключ.

— Ось, — задоволено мовила моторна пані Стефа.

Лев узяв ключа, глянув на сусідку:

— А навіщо ви його туди сховали? І від кого? І де ви, зрештою, його взяли? — запитав не без злості.

— Ти що, Левчику, на мене визвірився, га? — перейшла пані Стефа у наступ. — Чи ти собі у своїй дурній пришелепуватій довбешці надумав у чомусь мене підозрювати, невдячна ти душе? Та якщо...

— Ні, пані Стефо, ні... — почав виправдовуватися Лев. — Я злий, бо підозрюю, що це все...

— Рудий міліціонер! — випалила сусідка. — І правильно підозрюєш, Левчику. А я вже, грішним ділом, подумала на себе. Тепер тебе розумію. Бо тільки при згадці про рудого я нервую, як черв'як перед дзьобом курки. Такий уже той рудий прикрий, що так може людей заводити...

Безрукий устромив ключа у металеві дверці саморобного сховку. Під сусідчине примовляння, який рудий поганий, відчинив тайник. В ньому було... порожньо!!!

— Господи Боже! — сплеснула руками пані Стефа. — Чудасія якась дивна! Я ж сама бачила! Не пійму!..

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Привид безрукого ката» автора Процайло Андрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „8“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи