Розділ «52»

Привид безрукого ката

Темінь була такою насиченою, що різала очі. Лев ніколи не міг подумати, що чорнота світить! Отакого!.. Він на мить розгубився, ніяк не міг зорієнтуватися, де двері — Безрукому здавалося, що він у кубі, завис у невагомості, як астронавти на космічній станції. Ніяких стін, жодного орієнтиру. Подумав про змію, вирізьблену у стіні — і вона з'явилася. Мерехтливими цятками переливалася на камені, як зорі в безхмарне літо. Не вистачало хіба квакання жаб. Лев мав схожі переживання недавно у Жовківському замку. Правда, тоді було марево, а тепер яв. Хоча хто може знати, що справжнє, а що ні?.. Ілюзія так укорінилася у життя людей, що відрізнити її від справжності дано вибраним. Так чи інакше, яке життя не буяло б зараз у Левові, однозначно треба було йти вперед, рухатися, боротися, бо інакше не буде ніякого життя. Діяти! — завжди повчав юний вундеркінд і мав рацію. Лев провів вказівним пальцем по вигинах холодної зміюки, і частина стіни зі скрипом почала відділятися, відкриваючи круті сходи вниз у тьмяному світлі смолоскипів, язики яких намагалися лизнути Лева. Його ступня торкнулася чергової таємниці. Ноги обережно намацували сходинки, сходжені більше часом, ніж людьми. «Дякую, Господи!» — уголос вирвалось у Лева, проте певності, що всечуючий Бог його почув, не було.

Йшов вічність. Ще трохи — й добереться до Америки, вирине з якогось підвалу на другій половині півкулі. Запах щокроку ставав насиченішим, живим, а не затхлим і застояним. Наче піднімався до світу, а не заглиблювався у його нетрі. Нарешті сходинки закінчились. Лев опинився перед трьома високими стінами у півтора метра завширшки. На кожній звивалися змії.

А тепер? — подумав Лев, і змії заграли кольорами, переливаючись одна в одну, як фігурки в ігрових автоматах. Припрошували випробувати долю... Безрукий ніколи не був азартним гравцем. І зараз не було спокуси кидатися на зміюк, клацати ними навмання. Він уявив себе у Жовківському замку, на якусь мить перенісся у тодішній стан задурманеності, і ноги самі підійшли до стіни ліворуч. Нехай так. Все одно, в які б двері не вводило життя, в кінцевому результаті прийдеш туди, де доля на табличці «фініш» написала твоє ім'я... І не переплутати смертному лабіринтів долі, хоч умри... Якщо ти не завис між світами, і якщо ти не... Безрукий...

Змія сама підставила спину під долоню Лева, жадібно всмоктала його дотик — і відчинила стіну у світ, де страх обнімався зі звабою, мука з насолодою, краса топилася у потворності... Де не було ніякої грані, одна плинність... Безрукий одразу збагнув, що у такий світ випадково не потрапляють...

— Тебе тут чекають, — почув владний жіночий голос, що переливався так само, як усе довкола, й емоції викликав такі ж суперечливі.

Голос був знайомий, він літав поміж смолоскипами, ховався за стрункими колонами, химерними скульптурами, під холодними лавами. Нарешті всівся на круглому кам'яному столі. Безрукий чомусь був переконаний, що це жертовник. І саме на цьому столі йому нині доведеться тріпотіти в муках, щоб доля терміново знайшла якийсь вихід, бо глухий кут, у який Безрукий уперся, не можна було ні об'їхати, ні перестрибнути. Ні розтрощити. Об нього можна тільки розбити собі довбешку і поховати у вічності все, надбане донині. Тоді навіщо всі старання?..

— Марноти немає. Все у ціні, — той же голос вийшов з головної стіни. Належав він диво-жінці, створеній хіба що для того, щоб їй поклонятися. Стільки всього нараз було закладено у ній творцем, що без її дозволу ніякий чоловік з нею нічого не зміг би зробити. Ні любити, ні ненавидіти... Бо добратися зась до того, що постійно тече, переливається, змінюється... Видно, щоб Лев прийшов до тями, диво-жінка натиснула у собі кнопку «стоп».

— Зоряна? — запитав Лев спантеличено.

— Вона, — відповіла усміхаючись. Не несла жодної загрози. Лише довіру та красу. Тепер Лев добре розумів суддю, який захоплювався цією жінкою навіть у своїй безмежній ненависті. — Ти знаєш, чого я привела тебе сюди, Леве? — запитала граючись, наче знала Безрукого вічність.

— Я гадав, я сам сюди забрів, — відповів Лев.

— «Гадав» — ключове слово у твоїй репліці, — пояснила Зоряна. — Я привела тебе сюди, щоб здійснити обмін... Не буду тягти час, бо для тебе він незабаром матиме вагу. Одне слово, я маю те, вірніше, того, хто для тебе найдорожчий у світі...

— Марі?!. — вирвалося у Лева.

— Точно, — Зоряна не зводила своїх диво-очей з Лева. — Але для цього мені потрібно позбавити твою душу вічності...

— Тобто?..

— Ти відмовляєшся від своєї місії «прощення». І все. Просто...

Ураган зчинився всередині у Безрукому. Він збурив у ньому кожну клітинку — почалася така бійня, що нехай усі армагеддони світу сховаються...

— Вона тебе кохає, — підкидала тягарців на шальку ваг Зоряна. — Вибирай: вічність у поневіряннях або смертність — у любові. Тим більше що тебе твій бос простить. Ти ж віриш у прощення, так?.. Тоді щиро покаєшся — і все...

— А...

— Секунду, — не дала договорити Левові Зоряна. — Хочеш побачити Марі — ось!..

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Привид безрукого ката» автора Процайло Андрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „52“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи