Розділ «10»

Привид безрукого ката

Лев мчав додому і молився, щоб там на нього чекав лист від ката. Весь світ був проти нього, знущався, кепкував, показував на килимок біля дверей. Мовляв, твоє місце служити, то служи — покірно і без права голосу та самостійного вчинку. Служи й дякуй за сходжений килимок і кістку...

Не міг Безрукий підкорятися. Не мав права. Бо він — Лев! І цим все сказано. Адже лев, що підкоряється, — найбезталанніша істота в світі, і навіщо тоді та сила дика, коли ти раб?.. Коли тремтячий заєць під кущем — щасливець, з адреналіном, що розпирає дух, і гордощами за себе, бо втік... Сила має вагу, коли все гаразд усередині. А всередині у Лева було кубло жахів, яке страхалося само себе, тому кожне видряпування з такої халепи потрапляло у глухий кут. Переживаючи внутрішнє пекло, Лев, може, вперше у житті збагнув, що перестав комплексувати зі свого каліцтва. Скалічена рука, що ціле життя тримала його на прив'язі комплексів і не впускала в світ досягнень, зараз здавалася йому такою дурницею, що не вартує ламаного гроша, бо він знав по собі, що то за пекло, коли болить душа. Коли не може зріднитися з серцем, головою та усім тілом зрештою. Адже душа — це сила!!!

Кат нині як ніколи спокушав можливістю діяти! Рух — ось що може врятувати Лева, вивести його з будь-яких лабіринтів, витягти з будь-якої прірви бездонної, бо рух — це крила, що навчені літати, навіть повзком.

Навіть якщо світ устромив палицю в колесо його одноколісного клоунського велосипеда, навіть попри те, що він упав боляче, занурився з головою у багнюку, він не стане журитися, він піде пішки, до кінця! Він заприязниться з привидом безрукого ката і буде слідувати його вказівкам без роздумів, без підключення мозку — з його аналізами та висновками він віритиме на всі тисячу! Бо коли сам не може, люди не дають, а привид хоче — хай буде так!

Господи, дай листа! — молив Лев.

І лист був. Недбало запханий у поштову скриньку, що його можна було й без ключа забрати...

«Листоноші треба дати начінку», — подумав щасливий Лев.

Під пильне око висунутої з дверей голови сусідки Лев увірвався в коридор. Він поспішно ногою захлопнув за собою двері, щоб не встигла в них впурхнути пані Стефа.

— Недоумок! — поставила короткий діагноз засмучена сусідка, бо дві години пильнування біля дверей пішли коту під хвіст. А такий був багатообіцяючий вечір, стільки було що розказати. За чаєм з бергамотом, довго, смакуючи кожним словом. Чи думала колись молода вчителька Стефанія Миколаївна, в якої після уроків від розмов боліли щелепи, що найбільшою насолодою на старість буде поговорити? Але вільних вух, на жаль, виявилось дуже мало. І сусід хамовитий став...

Лев на ходу роздягнувся, поставив чайник, помив руки, ввімкнув настільну лампу, всівся за комп'ютерний стіл. Поклав перед собою листа із запахом гнилі та середньовічними викрутасами й дивився на нього, наче заворожений. Сумнівів не було ніяких, лише вперта рішучість. Раз уже випало йому доживати віку з комбінованою душею, то він це робитиме впевнено і красиво. З цієї миті у нього нова рідна душа! Ось так! І нехай тремтять ті, хто заважатиме здійснити йому його призначення! Яке б воно не було...

На диво, Безрукий не спішив розкривати такого жаданого листа, хоча боязні, що написане його розчарує, не мав. Він прийняв все, що є. А значить, отримав велику силу, секрет якої ховається за сімома замками, ключі від яких людство шукає поколіннями, а знаходять одиниці. Бо ключів немає. Рідкісні сміливці здогадуються спробувати відчинити без замків, і їм це вдається. Вони діляться відкриттям і стають божевільними. В очах шукаючих. Секрет простий за задумом і складний для виконання — жити вже. Люди ненавидять вже більше за чорта. Вже їх постійно не влаштовує, розчаровує, пригнічує, злить... Вони скиглять за вчора, яке вмерло смертю хоробрих безповоротно і паразитує лише в пам'яті жертви; вони відкладають життя на завтра, яке ніколи не настає, бо теперішнє завтра — це завтрашнє вже. Мільйони років пошуків, поневірянь, а секрет перед тобою. І ти ним не можеш скористатися, бо не вмієш найелементарнішого — любити і поважати мить...

— Любити і поважати мить, — мовив уголос Лев, і вкотре відзначив, що об'єднана душа зробила його набагато мудрішим, досвідченішим, знаючим, що жити стало цікавіше... Хоча набагато важче...

Він подякував своїй першій половині душі, подякував другій. За те, що вони є, і за те, що мали розум примиритися, об'єднатися заради нього. Попросив у них пробачення і запевнив, що більше їх не ділитиме, що вони відтепер — одне ціле, рідня, він... Новий Лев Львович Безрукий.

Взяв ножиці й акуратно відрізав краєчок конверта. Вийняв листа, понюхав. Лист пахнув погано, але дурманив неймовірно. Від того ставало легко й можливо все. Пояснення дурману не було, воно ховалося в таємницях тисячоліть.

Почерк був той же, проте папір та ручка інші.

Дорогий Леве!

Якщо ти ще живий, не у в'язниці й не у божевільні і читаєш цього листа, значить, все йде за планом. Душі мали б уже настільки зріднитися, щоб не заважати твоїй голові мислити тверезо і правильно. Я тебе вітаю з початком великої справи!

Тепер все за порядком. Наберися терпіння і віри. Не підпускай до себе ні на крок метушні, бо вона знищує без докорів сумління. Зразу сприйняти все буде важко, але так є зі всіма героями. Вір мені і читай. Я мушу тебе настроїти на боротьбу, бо знаю, які люди безпомічні без підтримки. Навіть найсильніші.

Пояснювати тобі, що рано чи пізно людина помирає, смішно. Але декілька слів розповісти тобі про душу, яка для пересічної людини є невидимою, мушу і треба. Не всяка душа здіймається в небо, лише легка. Важкі від вчинків душі залишаються тут і гасають неприкаяні, мучачись страшенно. Це і є пекло. Моя душа з тих, що не могла злетіти. Я був катом, про долю земну якого не маю права розповідати, захочеш — сам дізнаєшся. Не так легко, але можливо. Ти маєш нюх на рідкісні матеріали.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Привид безрукого ката» автора Процайло Андрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „10“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи