Розділ «30»

Привид безрукого ката

Тому вони зникли, наче привиди... І роз'їхалися по домівках. Викликали таксі із заправки. Ніяких посиденьок — хоча Борис хотів відсвяткувати «очко». Він розумів, що був головним завойовником підпису і, як кожен геній, чекав, щоб його похвалили. Достойно оцінили. Він бажав насолодитися розповіддю, як фантастично усе вирахував... Борис навіть приготував монолог:

«Як ти так швидко дізнався, хто наступний?» — мала запитати Марі, закусуючи коньяк морозивом, і захоплено дивлячись на нього. Лев Львович мав мовчати — за нього вмів говорити вираз його обличчя.

«Легко, — відповів Борис. — Всього-на-всього підключив мозок — і поїхало...»

«Можеш відкрити секрет геніальності?» — запитала Марі.

«Тільки для вас, — і Борис почав: — Дуже просто. Тільки Лев Львович сказав:«... борись за друга і слідкуй за хитрим ворогом, що лисом виманює тебе...» я почав метикувати, що «борись за друга» означає боротися за другого клієнта в списку, бо слово «друг» схоже зі словом «другий», бо прямо той, хто шифрує, не говорить, завжди спрацьовують асоціації. Далі. «Слідкуй» має спільний корінь «слід» зі словом «слідчий»...

«Але це не факт, може бути простий збіг?» — зауважила Марі.

«Чудесно! Я теж так подумав! — похвалив жінку Борис. Треба ж відповідати взаємністю. — Тому шукаємо підтвердження, а воно, як на долоні: «хитрий ворог, що лисом виманює тебе» вказує на підступність слідчого, що він не раз продемонстрував, і, основне, на його зовнішню ознаку, бо лис — рудий!.. Ось і все... Хитрий рудий ворог, який постійно за нами слідкує, хто? — слідчий.

«Геній з ботанічного саду!» — мав сказати Лев Львович, а це для Бориса було найбільшою похвалою...

Жаль, не вийшло... Категорично проти святкування перемоги була Марі. Казала, не час привертати увагу, бо мало чого... Тим більше, Борис брав номер. Прізвище і документ — чужі, але обличчя-то Борисове...

Лев узагалі мовчав. Він був, як вичавлений лимон. Кожного разу пригадування листа привида забирало в нього дуже багато сил. Плюс — сама «церемонія підпису». Нервів пішло купа...

Безрукий лишень час від часу повторював:

— Хоч би рудий не збожеволів...

— Чого б то? — запитала Марі.

— На всі наші запитання, на кого він працює, він казав... на маму...

— Лев Львович боїться, щоб не на білу... маму... — кинув свого дотепа Борис і реготнув.

Безрукому смішно не було. Айсберг застиг на його обличчі. Марі злякалася...

Наступний розділ:

31


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Привид безрукого ката» автора Процайло Андрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „30“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи