Організаційна побудова служб діловодства
Сучасний рівень менеджменту характеризується тим, що прийняття рішень як головне завдання управління, - реалізується за умов повної або часткової невизначеності, активної, досить часто агресивної, протидії конкуруючих сторін. За цих умов на служби діловодства необхідно покладати завдання не тільки і не стільки створення документації та забезпечення її руху, але головним чином питання ефективної інформаційної підтримки виконання всіх управлінських рішень на підставі досконалої організації їх документаційного забезпечення.
Уся робота з раціональної постановки документаційного забезпечення функціонування установи покладається на служб діловодства. Остання є самостійним структурним підрозділом підпорядковується керівнику, який і здійснює загальне всією документацією.
Факторами, які визначають організаційну побудову служби є:
o основні функції та обсяг робіт по кожній з них;
o розмір установи, тобто кількість її структурних підрозділів;
o територіальне розміщення та загальна кількість працівників;
o кількість рівнів прийняття рішень та норми управління;
o система документування й організації роботи з документами
o рівень механізації і автоматизації документаційних процесі тощо.
Для розрахунку чисельності працівники} підрозділів установ та організацій України Центром продуктивності Міністерств праці та соціальної політики України розроблені:
"Міжгалузеві нормативи чисельності працівників, зайняти добором, розстановкою, підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) та обліком кадрів", затверджені наказом Міністерств праці та соціальної політики України від 18 грудня 2003 рок №341 [46].
"Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку", затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26 вересня 2003 року №269 [47]
Проте міжгалузевих норм праці на роботи з діловодного обслуговування доки в країні ще не розроблено.
Пронормувати роботи з ведення документообігу можна використовуючи:
"Укрупненные нормативы времени на работы по делопроизводственному обслуживанию", що затверджені постаново!
Держкомітету СРСР з праці та соціальних питань та Секретаріату ВЦРПС від 20 травня 1987 р. № 327/17-42 [63] або "Межотраслевые укрупненные нормативы времени по документационному обеспечению управления" , що затверджені Мінпраці РФ від 25 листопада 1994 р. №72) [48].
Останній нормативний документ не тільки охоплює більшу кількість видів робіт, зазначених в першому, а й містить норми на роботи з автоматизованого обліку документів, роботу з факсом тощо.
Розрахунки кількості працівників служби діловодства можна зробити на підставі запропонованих Центром продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України норм оперативного часу на основні види діловодних робіт (складання та ведення номенклатури справ, оброблення, реєстрація та облік документів, роботи із контролю виконання документів, створення та ведення реєстраційних картотек, формування й оформлення справ, оцінка наукової та практичної цінності документів, складання річних розділів описів, передавання справ до архіву організації) та відповідної методики їх проведення.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Загальне діловодство» автора Ю.І.Палеха на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „1.2. Форми організування роботи з документами“ на сторінці 1. Приємного читання.