Особливості створення організаційних документів
Організаційні документи - це документи, що закріплюють конкретні функції, права та обов'язки органів управління на тривалий час.
Організаційні документи слугують для організування, упорядкування та погодження будь-якої діяльності. Вони дозволяють створити узгоджену програму дій, об'єднати людей, підрозділи, установи для досягнення спільної мети, надаючи при цьому їх діяльності планомірний та узгоджений характер.
Таким чином, з розроблення організаційних документів розпочинається не тільки функціонування установи, але й виникає управлінська діяльність, що врегульовується за допомогою права.
До організаційних документів можна віднести: положення, статути, регламенти, інструкції, правила, розклади та певною мірою договори.
Зазначені документи розробляються висококваліфікованими спеціалістами. Цьому передує значна робота з вивчення різноманітних аспектів діяльності установи або її структурних підрозділів, а також чинного законодавства з цих питань.
Підготовка положень
Підготовка статутів
Статути - це юридичні акти, якими оформляється утворення установ, організацій чи товариств, визначаються їх структура, функції, взаємовідносини з іншими організаціями чи громадянами і правове становище у визначеній сфері державного управління або господарської діяльності.
У першому статуті, що був складений на початку VI ст. нашої ери, регламентувалось життя ченців. Його автором був італійський чернець Бенедикт Нурсійський. Тому і статут став називатись "бенедиктським", а всі монастирі, в яких дотримувались цього документу, утворили орден Святого Бенедикта.
Статут - це зведення правил, які регулюють:
а) основи організації та діяльність підприємств і установ певної галузі господарства;
б) умови створення, склад, будову та діяльність конкретного підприємства, організації або установи, певної галузі чи сфери управління;
с) конкретну сферу діяльності установи і таке інше. Статут включає такі реквізити:
o гриф затвердження вищою організацією або органом управління;
o найменування виду документа (статут);
o дату документа;
o заголовок до тексту документа;
o текст документа;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Загальне діловодство» автора Ю.І.Палеха на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.3. Складання організаційних документів“ на сторінці 1. Приємного читання.