Виробничий потенціал визначається як сукупність засобів виробництва, здатних виробляти певну кількість матеріальних благ. Він передусім характеризується вартістю основних засобів.
Основні засоби — одна зі складових національного багатства України. До них належать земельні ділянки, будинки, спорудите передавальні пристрої, машини й обладнання, транспортні засоби, інструменти, багаторічні насадження, робоча і продуктивна худоба. До основних засобів включають основні засоби державних, колективних, комунальних, громадських підприємств і організацій, фонди інших держав та міжнародних організацій, а також основні засоби, що перебувають в особистій власності населення.
Одним із основних показників, що характеризують основні засоби, є виробнича потужність, здатність знарядь праці виробляти максимальну кількість продукції.
Територіальний розподіл виробничого потенціалу є найважливішою умовою розвитку і розміщення продуктивних сил.
Структура виробничих фондів і їх використання
Вплив НТП на розвиток і розміщення продуктивних сил
7.4. Науковий потенціал: суть, структура, динаміка
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Регіональна економіка» автора Качана С.П. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.3. Виробничий потенціал“ на сторінці 1. Приємного читання.