На території Еритреї на південно-західному узбережжі Червоного моря колись перебувало християнське царство Аксум. Воно занепало в VII столітті після мусульманської навали, і на його місці виникло нове Ефіопське царство. Цей регіон зберігав певною мірою незалежність, поки в ХVІ столітті не потрапив під Османське панування. З 1890 по 1941 роки Еритрея була італійською колонією, потім захоплена Великобританією. В 1952 році вона вступила у федерацію з Ефіопією, а в 1962 році була анексована як ефіопська провінція. Тривала боротьба за незалежність Зритреї закінчилася свенапроголошенням 24 травня 1993 року.
У липні 1993 року єпископи Еритреї за підтримки уряду подали прохання папі Коптської Православної Церкви Шенуде ІІІ про відділення від Ефіопської Православної Церкви й статусі автокефалії. 28 вересня 1993 Коптський Священний Синод задовольнив це прохання і взяв на себе зобов'язання підготувати в коптський монастирях десять єпископів для Еритрейської Церкви. 19 червня 1994 року пана Шенуда посвятив п'ять із цих єпископів у Каїрі.
Установлення незалежної Еритрейської Церкви відбувається за згодою Ефіопської Православної Церкви. У вересні 1993 року патріарх Павло й архієпископ Пилип (головний єпископ в Еритреї) схвалили поділ Церков, проголосивши разом з тим бажання працювати в тісному співробітництві. У лютому 1994 року була підписана угода в Аддис-Абебі, що підтвердила автокефальний статус Ефіопської й Еритрейської Церков і перевага, що визнала честі серед Східний Православних Церков в Африці за Коптською Церквою.
У квітні 1998 року, після гарячих суперечок в урядових і церковних колах, єпископ Асмерський авва Пилип був обраний першим патріархом Еритрейської Православної Церкви. 8 травня 1998 року в Каїрі він був поставлений коптським папою Шенудой III патріархом. Був підписаний протокол між Священними Синодами Еритрейської і Коптської Православних Церков, що забезпечує їхню тісну взаємодію. Сюди ставиться скликання загального спільного Собору не рідше чим раз у три роки, поминання наставників обох Церков на літургіях, формування єдиної делегації на богословських диспутах з іншими Церквами й установа постійної комісії двох Синодів для забезпечення взаємодії в області богословського утворення, соціального служіння й проектів розвитку.
В Еритрейській Православній Церкві близько 1 500 храмів, 22 монастиря й 15 000 священиків.
Еритрейську Православну Церкву у Великобританії представляє єпископ Марко, секретар Священного Синоду.
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ!: ЕРИТРЕЯ
ГЛАВА: ПАТРІАРХ ПИЛИП (НАРОДИВСЯ В 1905 РОЦІ, ОБРАНИЙ В 1998 РОЦІ)
ТИТУЛ: АРХІЄПИСКОП ЕРИТРЕЇ
РЕЗИДЕНЦІЯ: АСМЕРА (ЕРИТРЕЯ)
ЧИСЕЛЬНІСТЬ: 1 700 000
Українська Православна Церква — Київський патріархат й Українська Автокефальна Православна Церква
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Історія релігій» автора Лубський В.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Еритрейська Церква“ на сторінці 1. Приємного читання.