2.1. "Осьовий час", формування Східної і Західної цивілізацій
"Осьовий час" - (800-200 роки н.е.) відбувається новий етап в історії людства (змінюється вісь історії); формується "людина розумна", нова релігія, культура. Світ умовно поділився на Східну і Західну цивілізації відповідно до релігій (християнство і мусульманство).
Характерні риси "Осьового часу":
- змінюються засоби виробництва;
- розвивається торгівля (відповідно і культура).
В соціально-економічному плані "осьовий час" пов'язаний з появою недержавних владних структур, а в суспільному плані - з визначенням самоцінності людини, її права стати в опозицію до освячених попередніми поколіннями та релігією світоглядних основ і створення теорій, які повинні визначити найкращі напрями облаштування суспільства.
"Осьовий час" - це був період трансформації всієї життєдіяльності людини в межах провідних цивілізацій. Він характеризувався принциповими змінами у соціально-економічній, політичній, етнічній та техніко-технологічній сферах.
В "осьовий час" соціальна нерівність не була різко диференційованою, що було благодатним ґрунтом народження надихаючої гордості за належність до своєї батьківщини, до могил предків.
2.2. Господарство скіфів, грецьких та римських колоній Північного Причорномор'я
2.3. Економічна думка античного світу
Джерелами, які дають уявлення про економічну думку античності є законодавство держав, публічні виступи і твори філософів, істориків, політичних діячів, поетів тощо. Висловлювання античних авторів з економічних проблем, хоч і не є цілісною системою поглядів, проте це серйозна спроба теоретично осмислити та науково узагальнити характерні для цієї доби економічні процеси та явища.
Економічна думка в Стародавній Греції
Економічна думка в Стародавньому Римі
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Історія економіки та економічної думки» автора Краус Н.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 2. Господарський розвиток та економічна думка в період формування світових цивілізацій (VIII ст. до н.е. - XV ст . н.е.)“ на сторінці 1. Приємного читання.