Глобалізація - це об'єктивний соціальний процес, змістом якого є зростаючі взаємозв'язок і взаємозалежність національних економік, національних політичних і соціальних систем, національних культур, а також взаємодії людини й навколишнього середовища. В основі глобалізації лежить розвиток світових ринків товарів, послуг, праці, капіталу. Глобалізація - це продукт епохи постмодерну, переходу від індустріальної до постіндустріальної стадії економічного розвитку, формування основ ноосферно-космічної цивілізації.
Глобалізація господарського життя - формування цілісного світового господарства на основі розвитку обширних економічних зв'язків між фірмами, країнами й регіонами.
Основні підходи до визначення глобалізації Культурологічний підхід розглядає глобалізацію в широкому цивілізаційному контексті. Глобалізація - це завершальний етап загальної глобальної трансформації.
Економічний підхід визначає глобалізацію як бурхливий розвиток світових ринків, інтернаціоналізацію господарювання.
Екологічний підхід. Основні поняття цієї школи - екологічний розподіл, політична екологія.
Комплексний підхід. Глобалізація являє собою комплексне геополітичне, геоекономічне, геокультурне явище, що має потужний вплив на всі аспекти життєдіяльності спільноти.
Глобалізація | |
Об'єктивна глобалізація Суб'єктивна глобалізація | |
Відображає історичний процес формування єдиного міжцивілізаційного, міжнаціонального простору в усіх сферах життя людей на основі міжнародного поділу праці й діалогу цивілізацій. | Відбиває ідеологію ринку, зміст і правила якої диктують Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, індустріально розвинені країни, олігархічні країни. |
Періодизація розвитку науки в глобальному світі
Класифікація глобальних проблем
Класифікація глобальних проблем за групами
Основні шляхи розв'язання екологічної проблеми
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Історія економіки та економічної думки» автора Краус Н.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „8.3. Глобалізація як тенденція розвитку людства. Глобальні проблеми світового господарства“ на сторінці 1. Приємного читання.