На рубежі ХІХ-ХХ ст. в економічній літературі для опису змін, що відбувалися, дедалі частіше почали вживати термін "імперіалізм" переважно в значенні експансіоністської зовнішньополітичної діяльності капіталістичних держав.
Імперіалізм - це державна політика, спрямована на завоювання територій, колоній, або встановлення політичного й економічного контролю над іншими державами. Термін використовується для характеристики політики країн, що володіють колоніями або домінують над іншими країнами незалежно від того, чи називають вони себе імперіями.
Представники імперіалізму: В. І. Ленін
- Дж. А. Гобсон
- Р. Гільфердинг
Засновником економічної інтерпретації імперіалізму вважають англійського ліберального економіста Дж. А. Гобсона. У 1902 р. в праці "Імперіалізм " він висловив думку, що в основі новітніх тенденцій розвитку суспільства лежать фінансові інтереси класу капіталістів, що є "кермом імперського двигуна".
Дж. Аткінсон Гобсон (1858-1940)
Володимир Ульянов-Ленін (1870-1924)
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Історія економіки та економічної думки» автора Краус Н.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.2. Теорії імперіалізму“ на сторінці 1. Приємного читання.