У 1993 р. уряд США одним із перших підготував доповідь із планами розвитку національної інформаційної інфраструктури (Agenda for Action). Для вивчення проблем, пов'язаних з побудовою цієї національної інформаційної інфраструктури, була створена Робочу групу з інформаційної інфраструктури (Information Infrastructure Task Force).
Було запропоновано 9 базових принципів державного регулювання:
1) заохочення приватних інвестицій;
2) концепція універсального доступу;
3) допомога в технологічних інноваціях;
4) забезпечення інтерактивного доступу;
5) захист особистого життя, безпеки і надійності мереж;
6) поліпшене управління спектром радіочастот;
7) захист прав інтелектуальної власності;
8) координація державних зусиль;
9) забезпечення доступу до державної інформації*72.
*72: { Information Superhighway: An Overview of Technology Challenges: Report to the USA Congress, 1995.}
Уряд США зробив розвиток національної інформаційної інфраструктури і глобальної інформаційної інфраструктури пріоритетами своєї політики. Було визнано, що ефективність цих процесів залежить передусім від розподілу функцій між державою та приватним сектором та їх взаємодією. Так, приватний сектор як головне джерело капіталу й експертів, має у відповідь на запити ринку визначити, які технології розвивати, установити стандарти, розвивати нові послуги і продукти. Держава ж, зі свого боку, може полегшити протікання цих процесів шляхом прийняття відповідних законів і адміністративного регулювання. Держава також може забезпечити лідерство у цих галузях за допомогою підтримки випробувань нових технологій, сприяючи перенесенню технологій у приватний сектор, шляхом створення і розвитку додатків, які підтримують операції держави і поширюють державну інформацію.
Державі, таким чином, слід зосередити увагу на таких напрямах діяльності*73.
*73: { The Global Information Infrastructure: Agenda for Cooperation R. Brown, L. Irving, A. Prabhakar, S. Katzen. — 1995.}
Заохочувати приватні інвестиції. З цією метою їй слід:
· усувати бар'єри на шляху приватних інвестицій, дотримуватися політики, яка сприяє інвестиційним ініціативам у телекомунікаційному й інформаційному ринках;
· забезпечити, щоб закони і правила регулювання, що застосовуються, були доступними, розумними і не дискримінаційними;
· розвивати взаємодію з міжнародними фінансовими інститутами, зокрема Всесвітнім банком і регіональними банками розвитку для залучення приватного і державного капіталу.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційна політика» автора Поченцов Г.Г. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.3. Американський досвід розвитку національної інформаційної інфраструктури“ на сторінці 1. Приємного читання.