Коло питань: розробка комплексу маркетингу інформаційних продуктів і послуг, визначення стратегії і тактики комунікації, організація просування інформаційних товарів та послуг, аналіз і дослідження ефективності комунікацій, контроль ефективності рекламної політики та и результатів
Перш за все, необхідно зауважити, що інформаційні підприємства працюють на досить специфічному ринку, отже і послуги, які вони пропонують, можуть стати у нагоді досить вузькому, спеціалізованому колу споживачів. Реклама за цих умов також буде специфічною і не завжди розрахованою на широкі маси. Цей фактор, фактор специфічності послуг, є одним із визначальних при розробці рекламної кампанії підприємства інформаційних продуктів і послуг.
Розробка комплексу маркетингу інформаційних продуктів і послуг
Концепція розвитку підприємства
1. Орієнтація на стратегію.
2. Орієнтація на своєчасну адаптацію до змін у зовнішньому середовищі та впливу на неї.
3. Найважливіший ресурс – люди.
4. Оптимальне групування робіт, широкі багатоаспектні спеціальності.
5. Самоконтроль (саморегулююча система), самодисципліна.
6. Горизонтальна та гнучка організаційна структура,
7. Демократичний стиль, оснований на зацікавленості всіх робітників у загальному успіху організації.
8. Співробітництво, колегіальность.
9. Висока зацікавленість низових працівників у загальному успіху.
На основі оцінок умов конкуренції підприємству необхідно провести прогноз ступеню небезпеки з боку своїх конкурентів, проаналізувати конкурентоспроможність технологій, загальний економічний потенціал, можливість подальших комерційних ризиків.
Розробка комплексу маркетингу передбачає відбір контролюючих змінних, за допомогою яких підприємство забезпечує потрібну реакцію ринку (досягнення очікуваного прибутку та споживчого ефекту). Комплекс таких змінних включає: товар (послугу), ціну, методи продажу, методи стимулювання попиту і збуту та інше.
Реалізація комплексу маркетингу охоплює в один ланцюг усі комерційні, а в необхідних випадках також виробничі, фінансові, організаційно-управлінські й інші служби підприємства за допомогою стратегічного планування та планування комплексу маркетингу, а також організаційно-фінансового контролю за виконанням планів.
Функції маркетингу, які потрібні підприємству і доцільні для використання, подано на мал. 5.5.
Мал. 5.5. Основні функції маркетингу
Стратегічне планування розробляється строком на три роки. Розробкою займається відділ маркетингу разом із заступником керівника підприємства, під загальним керівництвом першого керівника. Участь у розробці приймають керівники підрозділів підприємства та провідні фахівці.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційний бізнес» автора Палеха Ю.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5.3. Особливості проведення рекламної політики інформаційним підприємством“ на сторінці 1. Приємного читання.