Коло питань: мета і завдання інформаційного маркетингу, правила ведення інформаційного маркетингу, функції інформаційного маркетингу, види інформаційного маркетингу особливості маркетингової діяльності інформаційних структур.
Мета і завдання інформаційного маркетингу
Правила ведення інформаційного маркетингу
Функції інформаційного маркетингу
Маркетингова діяльність інформаційної фірми полягає у виконанні нею функцій, як це подано в таблиці 1.12.
Індустрія інформаційних послуг перебуває під постійним впливом нових інформаційних технологій, розвитку засобів АБД, удосконалення конкуруючих засобів розповсюдження комерційної інформації.
Таблиця 1.12
Перелік функцій з маркетингової діяльності фірми
Функція | Зміст функції з маркетингової діяльності |
Аналітична | забезпечують систематичний комплексний аналіз зовнішнього і внутрішнього середовищ фірми, кон'юнктури ринку |
Рекламно-збутова | забезпечують формування попиту, організацію просування та збуту продукції, формування цінової політики; |
Управлінська | забезпечують системне управління маркетинговою діяльністю |
Контрольна | контроль виконання маркетингових планів і рішень та оцінку їх ефективності |
На відміну від багатьох галузей, індустрія інформації цілком позбавлена стабільності: кожні два-три роки з'являється невідома раніше технологія, що стимулює пошук нових напрямів інформаційного бізнесу. Тому, як підкреслюють фахівці, не можна говорити про закінчену стандартну програму інформаційного маркетингу, яка існує для споживчого маркетингу [86]
Види інформаційного маркетингу
Особливості маркетингової діяльності інформаційних структур
Особливості маркетингової діяльності інформаційних структур зумовлені особливостями інформації як предмета праці та товару, розглянутими раніше, і впливом цих особливостей на вирішення організаційно-економічних і виробничих завдань.
1. Як зазначалось раніше, інформація не має речовинного змісту, але завжди має речовинне відображення і зафіксована у вигляді конкретних матеріальних носіїв, тому в процесі споживання вона не утилізується, а накопичені дані не втрачаються. Існує можливість багаторазового використання, а отже, можливість бути предметом повторної угоди.
2. Користувачі ІПП не завжди усвідомлюють і можуть сформулювати свої потреби, що ускладнює маркетингову діяльність, зокрема вивчення інформаційних потреб. Тому важливо враховувати особливості тих або інших груп користувачів, їх індивідуальні потреби. Інформаційна фірма мусить виявити власні "цільові ринки", вивчити їх ключові інформаційні потреби.
3. Одна з найважливіших характеристик ІПП – актуальність, втрата якої означає повну втрату споживчої вартості.
4. Важливою характеристикою ІПП є адресність. Кожний користувач має своє уявлення про предметну область, інформація має для нього виключно "індивідуальну цінність". Отже, завдяки адресності та старінню (втраті актуальності) задовольнити потреби в ІПП один раз і назавжди неможливо.
5. Порівняльна оцінка ІПП ускладнена через відсутність для користувача інструментарію для вибору того або іншого продукту, який задовольняє його запити. Необхідно розробити спеціальні методи оцінювання ІПП.
6. Інформаційний маркетинг охоплює значно менше число споживачів – їх тисячі, а не мільйони, як у випадку зі споживчим маркетингом.
7. Взаємозв'язок між виробниками і споживачами ІПП має довгостроковий характер, оскільки заміна контрагента пов'язана із заміною технічної бази, що є не завжди можливим і дорого коштує.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційний бізнес» автора Палеха Ю.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „1.4. Побудова інформаційного маркетингу на підприємстві“ на сторінці 1. Приємного читання.