10.2.1. Самомотиваційні тренинги
Психологи стверджують, що будь-яка робота з часом набридає. Нічого не вдієш, - так влаштований світ. Можливо набридає не лише робота, а й кохання. Недарма ж після відвідин поліклініки Сара сказала своєму чоловікові: "Абрам, ти знаєш, те що ми вважали оргазмом, насправді є астмою".
Коли люди втрачають інтерес до роботи, то продуктивність праці різко знижується. У такому випадку слід пройти тренінг із самомотивації. Письменник Микола Гоголь писав про те, як унтер-офіцерша сама себе відлупцювала. Самомотивація чимось нагадує самовідлупцювання. Самомотивація передбачає способи доцільнішого, ефективнішого, зручнішого тощо виконання роботи.
З точки зору психологів самомотивація швидше є життєвою позицією, ніж управлінським явищем. Тренінги із самосотива-ції рідко зустрічаються у чистому вигляді. Найчастіше питання самомотивації опрацьовуються у контексті таких психологічних тренінгів як "Управління часом", "Персональна ефективність", "Саморегуляція у бізнесі" тощо.
Вибираючи тренінг слід:
- поспілкуватися з тими, хто пройшов аналогічні тренінги;
- впевнитися, що групи - невеликі (максимум 7-8 чол.);
- вияснити чи був попередній відбір на тренінг і чи хто-небудь з бажаючих відсіявся;
- ознайомитися з резюме тренера;
- звернути увагу на обіцянку конкретних результатів кар'єрного зростання або підвищення зарплати (якщо це є, - то це відвертий обман).
Далі - деякі поради щодо самомотивації.
1. Даючи обіцянку, що щось зробите, застережіть, що робити це вам заважатиме лінь. Коли ж настане час виконати обіцяне, то лінь доведеться прогнати і обіцяне буде виконано.
2. Потрібно себе весь час заганяти у невеличкий цейтнот. Завдань завжди має бути більше, ніж часу на їх виконання. Мозок, якого загнали у глухий кут, сам розпочне розподіляти пріоритети і працівник вчасно впорається з виконанням дійсно необхідного завдання.
3. Слід навчитися відкидати все непотрібне. Всім відомо, що не можна переробити всієї роботи світу, заробити всі гроші та пе-рекохати всіх жінок. Щоправда, стосовно двох останніх позицій рецепт давно сформульовано: "Слід намагатися це зробити".
Не слід забувати і слова письменника Миколи Гоголя, 200-річ-чя з дня народження якого 2009 року святкувала як Україна, так і Росія: "Всякому теперь кажется, что он мог бы наделать много добра на месте и в должности другого, и только не может сделать его в своей должности. Эта причина всех зол. Нужно подумать теперь о том, как на своём собственном месте сделать добро".
10.2.2. Брак часу
10.2.3. Загальна мета і проміжні цілі
Багатьом працівникам впродовж дня доводиться виконувати кілька робіт одночасно. Кажуть, що свого часу так вчиняв і Юлій
Цезар. Напевне він мав результати. У сучасних же працівників, які опікувалися кількома справам одночасно, наприкінці дня часто немає про що відзвітуватися. Крутився як муха в окропі, а результатів - немає. Час сплинув, а для чого - невідомо. Отже, хаотично працювати недоцільно. Потрібно і в улюблену роботу запроваджувати певний порядок. Роботі потрібна зосередженість.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „10.2. Самомотивація“ на сторінці 1. Приємного читання.